Küberkiirendi ootab kandideerima! Iga kiirendisse valitud tiim saab 48 000 eurot

Küberturvalisuse valdkonnas tegutsevad ettevõtted on oodatud kandideerima Tehnopol Startup Inkubaatori ja RIA Küberkiirendisse. Kandideerimise tähtaeg on 22. märts 2024.

Turul konkurentidega sammu pidamiseks peavad ettevõtted digitaliseeruma. Kaasaegsete lahenduste kasutamine on hädavajalik, kuid sellega kaasnevad uued ohud. Seetõttu on aina tähtsam, et ettevõtted pööraksid tähelepanu uudsete tehnoloogiate, süsteemide ja seadmete kaitsele.

Küberkiirendis annab Tehnopol hoogu värskete ideedega idufirmadele, et nad saaksid luua tooteid ja teenuseid, mis kaitsevad ettevõtteid digitaliseerumise ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtuga kaasnevate küberohtude eest.

Kiirendisse on oodatud tiimid, kes tahavad arendada teenust või lahendust, mis aitab ettevõtteid küberruumis kaitsta. Programmi raames toetatakse varajase faasi küberturvalisuse ettevõtteid nii toote- kui äriarendusega. Seeläbi tuuakse turule uusi küberturvalisuse valdkonna tooteid ja teenuseid, mis loovad kasu ka teistele ettevõtetele.  

Omataolise Küberkiirendi uks on avatud tudengitiimidele, teadlastele, iduettevõtjatele ja VKE-de (väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted) spin-off-meeskondadele.  

Kiirendis osaleja äriidee peab vastama ühele kahest missioonist.

  • Tipptasemel küberturvalisuse lahendus erasektorile (eelkõige VKE-d)
  • Uute tehnoloogiate küberturvalisus

Kandideeriva idufirma toode või teenus peab olema suunatud mõne spetsiifilise valdkonna küberturvalisuse tõstmiseks, olgu selleks põllumajandus, tervishoid, kosmosetehnoloogia või tööstussüsteemid. Samuti võib äriidee/teenus/toode keskenduda uute tehnoloogiate (nagu tehisintellekt, robootika, masinõpe, 5G küberturvalisus) seotud probleemide seljatamisele. Ka võivad idufirmad realiseerida ideid, mis aitavad turvaliselt kasutada mainitud uusi tehnoloogiaid (tehisintellekt, masinõpe, robootika jt) põllumajanduses või tervishoius. 

Küberkiirendi kaudu toetatakse kogu Euroopa Liidu küberturvalisuse sektori konkurentsivõimet läbi teadus- ja arendustegevuste ning kaitstakse seeläbi paremini Eesti ja ELi ühiskondi ning ettevõtluskeskkondi küberrünnakute eest.

Küberkiirendit viib Tehnopol Startup Inkubaator ellu koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga (RIA).

Küberkiirendit kaasrahastatakse läbi Euroopa Liidu programmi Digital Europe ja Euroopa küberpädevuskeskuse.

Täpsem info ja kandideerimine: https://www.startupincubator.ee/kuberkiirendi/ 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.