Tehnopol Startup Inkubaatoris jätkub sebrade ajastu: veel on võimalus kandideerida oma iduga uude vooru!

Kandideerimine Tehnopol Startup Inkubaatori 6-kuisesse kasvuprogrammi läks hoogsalt käima juba mõne aja eest, kuid veel pole hilja oma avaldust teele panna – seda saab teha kuni 20. jaanuarini! 

Sel korral on fookuses mõjuettevõtted ehk sebra start-upid. Eesti on tuntud idufirmade riigi ja ükssarvikute maana, kuid märkimisväärselt vähem räägitakse neist startupidest, kelle toote või teenuse mõjuefekt on kasvupotentsiaaliga sama tähtis, või veelgi tähtsam. Sebrade eesmärk pole mitte ainult kasv, vaid see, et nad suudaks pakkuda lahendusi laiematele ühiskondlikele kitsaskohtadele.  

Startup Inkubaatori programmiga on liituma oodatud ettevõtteid, kelle tootel või teenusel on laiem ühiskondlik mõju ja kelle eesmärgid ühtivad ÜRO seatud ülemaailmsete säästva arengu eesmärkidega. Neid on muide ei rohkem ega vähem kui 18!

Mõned näited valdkondadest, milles toimetavaid ettevõtteid kandideerima oodatakse, on järgmised: 

 • keskkond, loodushoid ja ringmajandus, 
 • inimene, tervis ja heaolu, 
 • sotsiaalkeskkond, võrdsus, kultuur ja riigitoimimine, 
 • ettevõtluse ja majanduse areng. 

Kui tegutsed mõnes eelpool mainitud valdkonnas ja tahaksid oma ettevõtte järgmisele tasemele viia, kandideeri Startup Inkubaatorisse! Vajad veel veenmist? Olgu, siin on 18 väga head põhjust, miks liituda Startup Inkubaatori kasvuprogrammiga. 

 1. Startup Inkubaator aitab sul ehitada jätkusuutlikku ärimudelit. 
 2. Koos sinuga luuakse toode, mis vastab tehniliselt ja sisult klientide ootustele. 
 3. Üheskoos otsitakse mooduseid, kuidas jõuda esimeste klientideni läbi müügi-, turundus- ja suhtekorraldusplaani. 
 4. Startup Inkubaatoris teatakse, kuidas leida ühist keelt investorite, äripartnerite ja klientidega ning seda saladust jagatakse ka sinuga.  
 5. Sul aidatakse kaasata vajalikke erainvesteeringuid. 
 6. Startup Inkubaatori võrgustikku kuulub üle 70 ärimentori Eestist, Euroopast ja kaugemaltki ja kõik nad töötavad sinu ettevõtte edu nimel. Nii mõnigi programmi läbinud idufirma on öelnud, et mentor aitas ettevõttel oma ideedesse uskuda ka raskematel hetkedel. 
 7. Aastas korraldatakse üle 125 koolituse, investorpaneeli ja kogukonnaürituse, millest sina koos oma tiimiga saad osa võtta. Näiteks 13. jaanuaril toimunud sündmusel selgitati lahti, mis on mõjuettevõtlus. Kui soovid liituda ja aimu saada, kellega hakkad kasvuprogrammis kokku puutuma, pane end kirja siin!  
 8. Startup inkubaatori tiimi ja mentorite hulka kuulub tõeline startup maastiku kahurvägi – edukad iduettevõtjad, nimekad investorid, finantseksperdid ja ärinõustajad. 
 9. Töötamiseks pakutakse sulle kaasaegset avatud kontorit ja koosolekuruume Baltikumi suurimas teadus- ja ärilinnakus. 
 10. Pääsed ligi 30 000 euro väärtuses pakkumistele inkubaatori headelt partneritelt. 
 11. Inkubaator hoolitseb selle eest, et saaksid oma startupiga osaleda rahvusvahelistel konverentsidel. 
 12. Sind viiakse kokku laia kontaktide võrgustiku ja ühtse kogukonnaga. 
 13. Kasvuprogrammi läbides on sinu ettevõttel konkreetne teekaart, mille järgi edasi liikuda. 60 protsenti kasvuprogrammi läbinud iduettevõtetest on jätkusuutlikud ka pärast programmi lõppu. 
 14. Korraldatakse eksklusiivseid investorkohtumisi – inkubaator on tunnustatud kui Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni (EstBAN) kümnendi parim partner. 
 15. Koos personaalse võtmementoriga jagatakse sulle nõu ja tuge lähtudes just sinu ettevõtte vajadustest antud ajahetkel. 
 16. Ellu viiakse mitmeid rahvusvahelisi projekte, mis pakuvad iduettevõtetele väärtuslikke lisavõimalusi.
 17. Tagasisideküsitluse andmetel soovitaks kasvuprogrammi teistele 98 protsenti iduettevõtetest, kes on ise kasvuprogrammi läbinud. 
 18. Startup inkubaatoril on selge motivatsioon viia sinu start-up eduni, sest kõiki teenuseid pakutakse kuutasuvabalt, vaid 2 protsendi osalusoptsiooni eest. Nii et kui sinul läheb hästi, siis läheb hästi ka Startup Inkubaatoril. 

Nagu näed, on sinu iduettevõtte areng sinu ja Startup Inkubaatori ühine eesmärk, mistõttu pääsevad programmi vaid valitud 10 ettevõtet. Kandideerimise tähtaeg on 20. jaanuar, kuid vastuvõtupaneelid juba käivad ja mida varem kandideerid, seda suurem on tõenäosus valituks saada.

Mõjuettevõtete vooru toetab nii nõu kui jõuga LHV Pank. LHV poolt panustavad programmi ESG/jätkusuutlikkuse mentorid, kes annavad oma parima, et levitada teadmisi ettevõtluse ühiskondliku ja keskkondliku mõõtme kohta. Programmi lõpus toimub LHV pitchimisvõistlus 5000-eurose auhinnarahaga. 

Kaotada pole midagi, kandideeri juba täna!

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.