Tehnopol toetab startuppide rahvusvahelist arengut

Jaanuarikuu lõpul võõrustas Tehnopol Startup Inkubaator 50 õpilast ja startupperit Eestist, Soomest ja Lätist.

Külastus toimus NOCCA projekti raames, mis pakub noortele võimalust ekspertide abiga luua uus ettevõte või olemasoleva arengut kiirendada. Projekti eesmärgiks on luua uusi piiriüleseid ettevõtteid ja arendada innovatsiooni ökosüsteemi.

Eesmärgi täitmiseks toimus Teaduspargis Tehnopol intensiivne 6-päevane laager erinevate töötubadega, mille lõppedes olid osalejad valmis esitama  oma liftikõne nii investoritele kui ka suurel laval Baltikumi suurimal ärifestivalil sTARTUp Day-l Tartus.

Mentorid ja koolitajad olid kõik Eesti startup ökosüsteemis tuntud ja hinnatud – Gleb Maltsev, Helen Kokk, Argo Kubja, Pirko Konsa, Kert Kaljula ja paljud teised, kes jagasid õpetussõnu liftikõnede koostamisest, esitluse disainist, õiguslikest ja finantsilistest küsimustest, investorvalmidusest ja paljust muust!

„Igasugused rahvusvahelised tegevused, milles startupid kaasa löövad, aitavad kaasa nende ettevõtete laienemisele. Seetõttu ongi oluline avastada lähisturge ja saada väärtuslikku tagasisidet juba ettevõtte varasest faasist alates.

Tehnopol on üles ehitanud tugeva mentorite võrgustiku, mis aitab startuppidel ekspertide vahetu tagasiside abil areneda kiirelt ja edukalt. Ning seda kõike pakub ka NOCCA arengulaager,” põhjendab Kadri Tammai, Tehnopol Startup Inkubaatori juht, NOCCA projekti kasulikkust.

Enamik osalejaid on oma värskete ideede elluviimiseks moodustanud tiimid varasemates NOCCA häkatonides ja töötubades, kuid mõned osalejad osalevad projektis juba oma eelnevalt toimiva äriideega. Kõigil on aga ühine eesmärk – leida uusi perspektiive ja arendada oma äriidee finantseeritavaks startupiks.

„Paljude startuppide jaoks on jätkusuutlikkus ja efektiivsus peamised eesmärgid. Kümnest ideest, kes said oma ideed esitleda sTARTUp Day laval, üle poole soovisid luua uut ja paremat alternatiivi juba olemasolevale, kuid mitte nii keskkonnasõbralikule lahendusele. Uudseteks ideedeks olid näiteks villast mullikile või tellimuspõhine online Exceli-abi,” selgitas Triin Ilves, Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuht.

„Lisaks toredatele töötubadele sellistel teemadel nagu varajases faasis ettevõtete turundus või esimeste klientide saamine ning vinge liftikõnede koolitus, oli ka tihe suhtlus teiste meeskondadega suureks abiks. Nüüd otsib meie meeskond häid kontakte, et saaksime turule tulla oma MVP-ga, palgata arendajaid ja kohandada toodet veelgi täiuslikumaks,” lisas üks arenduslaagris osalejatest, Jonas Bayer ettevõttest Freshis.

sTARTUp Day 2020 on Baltikumi suurim ärifestival. Kahepäevane konverents meelitas Tartusse tuhandeid startup-meelseid inimesi, sealhulgas NOCCA arenduslaagri osalejad, kes said nautida inspireerivat ja harivat festivali programmi ja atmosfääri ning lisaks võimaluse osaleda Tehnopoli äriideede paneelis ja mitmetel kohtumistel. 

Tehnopol Startup Inkubaator loob alustavatele ettevõtetele turvaliselt hoogsa kasvukeskkonna. Osalev ettevõte saab 10 000 euro väärtuses ekspertnõu Eesti ja Euroopa parimatelt mentoritelt, eesmärgiga leida alginvesteering või jõuda eksportturgudele.

Tehnopol Startup Inkubaator on osa Baltimaade suurima teaduspargi Tehnopol terviklikust tugiteenusest. Teaduspargi Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele, pakkudes lahendusi ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni.

Vaata ka pilte NOCCA arenduslaagrist siit.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.