Vastan mõnele küsimusele, mis hiljuti taas päevakorda on tõusnud: kas meedia tambib tõesti vaeseid iduettevõtjaid puhtast kurjusest?; kas Hans H. Luik söödab isiklikult ajakirjanikele pealkirju ette, et klikke teenida?; ning miks on 90 protsenti ajakirjandusest negatiivne?
Suvelõõmade jõuetuses hakkasin hiljuti taas otsast vaatama USA tehnoloogiaskeenet pilavat komöödiasarja “Silicon Valley”, kus röstitakse põhjalikult kogu sektorit, ka valdkonda kajastavat meediat. “Need pole päris ajakirjanikud, vaid tehnoloogiaajakirjanikud,” ütleb ühes teise hooaja osas välja päriselu tehnoloogiabossidel põhinev tegelaskuju Gavin Belson.
Sarja stsenaristid, kelle hulgas oli muide ka “päris” ajakirjanikke, viitavad siin keerukale võrrandile, mille ees väljaanded tänaseni seisavad. USA tehnoloogiameedia probleem, mida Eestis õnneks veidi vähem näeb, peitub nimelt tugevas “käsi-peseb-kätt” mentaliteedis, mille järgi tuleb ajakirjanikel tehnoloogiafirmadega häid suhteid hoida, et tagada juurdepääs siseringile. Igasugust “negatiivset” kajastust nähakse aga vaenuliku tegevusena, mille peale ettevõtted end lukku tõmbavad ja ähvardavad ajakirjaniku oma infovoost välja jätta.