Eesti tuntuima arvutimängu taga seisva ZA/UM-i ümber on lahvatanud korralik skandaal — ühelt poolt süüdistatakse firmast väidetavalt välja söödud loovtiimi pattudes Kremli-meelsusest toksilisuseni, teiselt poolt kõlavad firma äripoolega tegelenud “rahameeste” Kaur Kenderi ja Tõnis Haaveli suunas etteheited töötajatega manipuleerimises. Põnevaks läheb aga siis, kui uurida Ühendkuningriigi äriregistrist erinevate ZA/UM-i nime kandvate firmade rahaasju.
Kunagi boheemlasliku noorte kultuuriinimeste loomepundina alustanud ZA/UM on viimastel aastatel eelkõige tuntud kui 2019. aastal välja lastud Disco Elysiumi looja, mida peetakse Eesti seni edukaimaks arvutimänguks. Seda kummastavam paistab segadus ja infopuudus, mis ümbritseb kolme mängufirma/kultuurikollektiivi tuumiktöötaja Aleksander Rostovi, Robert Kurvitza ja Helen Hindpere lahkumist ettevõtmisest.
Kurvitz oli mängu juhtiv disainer, Rostov juhtiv kunstnik ja Hindpere üks peamisi tekstiloojaid. Tegelikult läksid Disco Elysiumi ja Rostovi-Hindpere-Kurvitza teed lahku juba eelmisel aastal, kuid laiem avalikkus sai sellest teada laupäeval, kui ZA/UM-i üks eestvedajaid Martin Luiga teatas Mediumis avaldatud postituses, et saadab kultuurikollektiivi laiali, kuna selle tegevus ei ole tema meelest enam kooskõlas algsete ideaalidega.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.