Sisuturundus

Hübriidpilve ja varunduse uus tase – WaveComi uuenenud Cloud Director Availability 4.1

Hübriidpilve lahendused on kasvutrendis ja arenevad kiirelt, et vastata pidevale innovatsioonile ja kasvule suunatud ettevõtete vajadustele. Paraku on kasvutrendis ka edukad küberrünnakud, mis sunnivad paljusid ettevõtteid leidma veelgi turvalisemaid varunduslahendusi.

WaveComi  pilveteenuse uuenenud Cloud Director Availability  pakub serverite turvalisuse ja käideldavuse uut ja kõrgemat taset – võimalust hoida oma teenuseid erinevates andmekeskustes, luua hübriidpilve, kasutada pilvevarundust ja kiiret avariitaastet.

Paljude jaoks ei tasu enam oma serveripargi loomine ära. “Ettevõtete vajadused on erinevad. Mõne jaoks on soodsa hinnaga harilik virtuaalne privaatserver täiesti piisav, kuid neile, kes vajavad kiiret, stabiilset, turvalist, kõrgkäideldavat ja nutikat lahendust, on VMware vCloudi platvorm eelistatud valik,” ütleb WaveComi tegevjuht Kristian Liivak.

Kui on vaja vaid mõnda serverit, kuid kvaliteedile on tavapärasest suuremad nõudmised, saab WaveComi VMware keskkonna alates 20 eurost virtuaalmasina kohta. Ise sarnast taristut arendades oleks oluliselt nõrgema tehnilise lahenduse ja kvaliteediga keskkonna hind alates 30 000 eurot.

Juhtimissüsteem Cloud Director

Cloud Director pakub sisuliselt turvalisi, tõhusaid ja elastseid pilveressursse tuhandetele ettevõtetele ja IT-meeskondadele kogu maailmas. Maailma ühe võimekama hübriidpilveplatvormina suudab Cloud Director hallata keskkondi reaalajas ja efektiivselt ning skaleerida vastavalt äri nõudmistele.

Cloud Director  võimaldab siduda kokku erinevaid pilvekeskkondi, ühendada ja hallata võrke ja teenuseid, migreerida kiirelt erinevate workload’ide vahel ning luua avarii- ja varundustaastamist.

WaveComi klientide eelis on ka mugav iseteenindusportaal, kust klient saab ise oma pilveteenuse parameetreid vastavalt vajadusele tellida ja muuta.

Valminud on ka uued õppevideod, mis aitavad samm-sammult servereid ja pilveteenuseid seadistada. Uue serveri loomine võtab aega vaid 15–20 sekundit ja minutiga saab kõik täielikult töövalmis.

Mitu andmekeskust, Multisite ja Networking võimalused

Mitme andmekeskuse eelis on võimalus hajutada oma serverid erinevatesse asukohtadesse. Selleks on kasutusel uudsed vCloud Multisite’i ja Cross VDC networking lahendused.

vCloud Multisite võimaldab liita erinevate andmekeskuste Cloud Directori kontod ühte keskkonda, mis muudab halduse taas väga mugavaks.

Võrgu virtualiseerimise ja turvalisuse platvormi NSX-T abil saab luua mõlemas asukohas paiknevaid ja kättesaadavaid võrke ning teenuseid.

Hübriidpilv

Cloud Director Availability on suurepärane lahendus neile ettevõtetele, kelle serveripark on vananenud ja kes ei taha uutesse seadmetesse investeerida. Hübriidlahenduse puhul saab osa servereid hoida enda juures oma kontoris, osa WaveComi Endla või Ädala tänava andmekeskuses ning andmeid keskkondade  vahel turvaliselt replikeerida ja migreerida. Lisaks on tasuta olemas ka on premises NSX edge, mis võimaldab lihtsalt L2 VPNi abil ühendada oma ja pilvekeskkonna võrgud.

WaveComi pilveteenusele üle minnes saab vananenud serverid ühendada pilvega ehk vCloud Availability on premises tarkvaraga ning suunata varundus sinna. Samuti saab enda vanemat vSphere’i süsteemi kasutada testplatvormina, kust virtuaalserveri põhikeskkonda üleminek toimub paari klikiga.

“Kuna füüsiliste või virtuaalsete serverite migratsioon uude keskkonda on nii lihtne ja kiire, teevad kliendid seda enamasti ise. Vajadusel saab alati ka meie tehnilise tiimi poole pöörduda,” ütleb Liivak.  

Cloud Director Availability 4.1

Uuenenud Cloud Director Availability on võimas, aga samas lihtne varunduse, replikeerimise, migreerimise ja avariitaaste tööriist, mis pakub tuge nii viiruste kui ka failisüsteemi või andmebaaside suuremate rikete vastu. Availability võimaldab reaalajas hallata ja automatiseerida erinevates andmekeskustes asuvaid virtuaalmasinate ja vAppide varundusi. Nii lokaalsetest andmekeskusest pilve ja vastupidi kui ka pilvest pilve.

“Kui krüptoviirus tungib ettevõtte andmetesse, saab tagasikerimisnupu abil serverid kerida viiruse sissetungi eelsesse aega. Ka seda saab kasutaja teha ise Cloud Directori portaalis paari kliki ja mõne minutiga. Meil on juba olemas ka kogemus ettevõttega, kelle süsteemid viirusega nakatusid ning neil õnnestus tõepoolest reaalselt säilitada kõik andmed, mis olid majutatud WaceComi pilveteenuses. Ning taastamine toimus 20 minutiga, sest tuli proovida läbi mitu restore punkti,” ütleb Kristian Liivak.

Uue Cloud Director Availability 4.1 versiooniga on kasutusmugavuse aste tõusnud lihtsustatud haldusliidese näol, kus on paranenud töövood ja vähendatud toimingute osasid dialoogliidestes. Samuti saavad kliendid valida endale märguanded replikatsiooni sündmustest e-posti teel ja Multisite autentimise abil hallata geograafiliselt harjutatud installe ühe üksusena. Võimalik on ka replikeerida töövooge, mis kasutavad NSX-T võrke. Juurde on tulnud ka krüpteeritud virtuaalmasinate replikatsioonide loomine, mis on väga hea uudis kõrgendatud turvalisuse vajadustega ettevõtetele.  Enam ei ole vajalik ka replikatsiooni peatamine virtuaalmasina kõvaketta suurendamisel vaid reaalajas on võimalik isegi virtuaalmasinat välja lülitamata ketta suurust nii pea- kui ka sihtsaidil muuta.

Kellele Availability sisse ehitatud funktsionaalsusest ei piisa, saab nüüd lisaks kasutada avalikku API-t, läbi mille saab jagada spetsiifilisemaid käske, mis aitavad jälgida salvestusruumi kasutamist, võrgusätteid ja replikatsioonide ressursikasutust.

Kõik varunduse andmed mugavalt ühel ekraanil

Uue Cloud Director Availability 4.1 kasutuselevõtt toimub mõne minutiga. Seejärel on kliendil võimalik ühe keskkonna kaudu näha iga virtuaalmasina replikatsiooni kasutatavat kettaruumi ja koondada ühele töölauale kokku kettakasutuse üldist teavet ning ressursikasutust iga organisatsiooni kohta.

SLA profiilid ja API

Uue võimalusena saab klient valida teenusepakkuja erinevate SLA profiilide vahel, mis vähendab vigade teket ilma spetsiifilisi eelteadmisi omamata. Profiilis saab täpsustada replikatsioonisätted, et andmed säiliks täpselt nii, nagu klient on määranud.

Vajadusel saab taastada andmed, mis on varundatud näiteks 24 päeva tagasi, olenemata sellest, mis nende andmetega edasi on tehtud. Serveritel on võimalik muutunud plokke replikeerida iga 5 minuti järel. See tagab erakordse andmete käideldavuse.

WaveCom kutsub uut pilveserveri teenust kasutama ja pakub proovijatele kuu aega teenust tasuta.

Rohkem infot VMware Cloud Director Availability kohta saab lugeda siit.

AS WaveCom on 20-aastase kogemusega rahvusvaheline kõrgkäideldavate serveriteenuste pakkuja, kes on pühendunud partnerlusele VMware’iga, mille tulemusena on nüüdseks saavutatud kõrge Advanced Partneri staatus VMware’i virtualiseeritud lahenduste pakkumisel. 2019 suvel hindas Bureau Veritas meie andmekeskuse ja teenused vastavaks ISO 27001:2013 standardile.

2020. aastal pälvis AS WaveCom esimesena Baltikumis VMware Cloud Verified akrediteeringu, mis annab klientidele kindluse, et AS WaveCom pakub VMware Cloud infrastruktuuril põhinevat pilveteenust vastavalt parimatele tavadele. Käesoleval aastal omistati AS WaveComile peale VMware auditeerimist ka Disaster Recovery as a Service akrediteering, mida on maailmas ainult 25 VMware partneril.

AS WaveComil on Eesti intelligentseima ja kaasaegseima TIER-3 nõuetest lähtuvalt disainitud  andmekeskust, kus pakutavate kõrgkäideldavate teenuste saadavus on 100%.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.