Töökohad on muutunud mitmel viisil “targemaks” ja nutika tehnoloogiaga espressomasina kasutaminegi on üha tavalisem. Targad masinad annavad rohkem valikuvõimalusi jookide, hoiatusteadete ja taimeri jaoks. Lisaks saab pruulimist alustada kas või oma töölaua ääres ja puhkeruumi jõudes ootab ees kuum tass kohvi.
Iga seade, mille võrku lisate, loob suurema IoT võrgu. Uskuge või mitte, aga nutikas espressomasin võib teie digitaalsele turvalisusele isegi ohtu seada. Kui võtta kasutusele õiged ettevaatusabinõud ja olla uute nutiseadmetega ettevaatlik, ei tekita see tõenäoliselt suurt probleemi, kuid oht on siiski olemas ja riski vähendamiseks tuleb teha samme.
Kuidas Avast muutis espressomasina lunavaramasinaks
Tõestamaks, kui haavatavad me kõik oleme, kui me ettevaatusabinõusid ei võta, viis Interneti-turvafirma Avast läbi “valge mütsi” testi, et näha, kas espressoimasina kaudu saab WiFi-võrku pääseda ja alla laadida isegi koodi lunaraha saamiseks.
Tavaliselt on espressomasinatel vaikeseaded, nii et need töötavad kohe, kui selle karbist välja võtate. WiFi-ga ühendamiseks pole vaja parooli ning see seab kasutatava võrgu ohtu.
Espressomasinad on populaarsed mitte ainult kodus, vaid ka kontorites. Olgem ausad, paljud töötajad töötavad justkui kohvi jõul! Ning suure kontori peale võib vaja olla mitut masinat.
Avasti eksperiment näitas, kuidas nutiseadmed võivad olla lähtepunktiks tervesse IoT võrku sisenemisel ja selle ärakasutamisel. Kohvimasin ise võib olla tõeline oht.
Häkkerid suutsid põleti üle kuumendada ja keeva vee põletile välja lasta. Selline rike võib põhjustada kontoritulekahju. Ilmselgelt on see suur probleem.
Kuid idee, et keegi pääseb lihtsalt nutiseadmesse häkkides ligi kogu teie võrgule, sealhulgas arvutitele ja serveritele, on enamiku jaoks veelgi hirmutavam. See võib kaasa tuua kliendi andmete ning ärikriitilise teabe varastamise ja lekkimise.
Mida teha võimalike turvaprobleemide korral?
Nutiseadmete kasutamise ideed ei tasu sellegipoolest kõrvale jätta. Parem on kasutusele võtta mõned ettevaatusabinõud, et teie IoT ja ärivõrk oleksid ohutud. Mida saate teha, et turvarikkumisi ei juhtuks ja et inimesed ei saaks nutiseadme “tagauksest” sisse pääseda?
Segmenteeritud võrgud on olulised, kuid selle juhendi järgi, segmenteerivad vähem kui pooled Ühendkuningriigi ettevõtetest oma WiFi-võrke. Seda on oluline teha, et piirata juurdepääsu oma võrgule ja vältida häkkerite poolt võimu ülevõtmist. Saate hoida kriitilised seadmed ja serverid eemal teie nutiseadmeid sisaldavatest võrkudest, nii et häkker ei saaks sattuda millelegi, mis võimaldaks juurdepääsu kogu teie ettevõttele.
Samuti on hea mõte võtta kasutusele turvalised paroolid. See on ikka veel midagi, mida paljud ei tee. Paroolide korduvkasutamine või lihtsate äraarvatavate paroolide loomine on üllatavalt levinud. See võib muuta teie võrgu väga haavatavaks.
Teine samm, mis sageli unustatakse, kuid mis võib olla turvalisuse jaoks väga oluline, on püsivara pidev uuendamine, kui see saadavale tuleb. Värskendused võivad lahendada probleeme, mille tootjad on parandanud ja mis muidu võivad olla turbeprobleemid.
Suures kontoris peaks turvalisuse eest vastutama IT-osakond või selleks palgatud ettevõte. Spetsialistid peavad teie asjade internetti aktiivselt jälgima. See tähendab, et kui esineb rünnak, märgatakse seda kiiresti ja kõrvaldatakse kohe.
Kindlasti tuleks ka veenduda, et ei kasutataks WiFi-ruuteriga kaasas olevat vaikeparooli. Häkkeril võib olla seda lihtsam ära arvata või genereerida kui tugevat ja turvalist kohandatud parooli.
Kui arvestate neid lihtsaid soovitusi, tagate, et te ei pea oma ettevõtte espressomasinaid nägema turvariskina. Selle asemel saate nautida kõiki kaugjuhitava kohvimasina eeliseid.
Kaitse oma andmeid
Enamiku uue tehnoloogia puhul on võimalikud turvaprobleemid. See on seotud tehnoloogia arenguga ja peaaegu vältimatu. Mõte, et espressomasinad võivad teie ettevõttes olulise teabe ohtu seada, on hirmutav, kuid võimalike probleemide eest saab ennast üsna lihtsasti kaitsta.
Avasti uuring oli silmi avav ja tundub, et paljud suured nutikad espressomasinate valmistajad tegelevad probleemidega. Siiski peaksite oma andmete kaitsmiseks siiski olema ettevaatlik.