Sisuturundus

Linnamüra käib närvidele: viis head põhjust vaikusekabiini kasutamiseks

Alates 2018. aastast on Silen tootnud ja arendanud ruum-ruumis kontseptsioonil põhinevaid helikindlaid telefoni- ja nõupidamisruume.Foto: Silen

Kujutage end näiteks ette Tallinnas Liivalaia tänava liikluskäras videokoosolekut pidamas või saginat täis Ülemiste keskuses telefonis lapse muret lahendamas. Tundub jabur ja võimatu? Ettevõtte Silen juht Endrus Arge oli kodus haige, kui tal äkki sähvatas ja sündis linnakärast päästev “vaikuse vabrik”.

Alates 2018. aastast on Silen tootnud ja arendanud ruum-ruumis kontseptsioonil põhinevaid helikindlaid telefoni- ja nõupidamisruume. Sileni juht ja üks loojaid Endrus Arge meenutab, kuidas kõik alguse sai: “Olin külmetushaigusega kodus. Istusin köögilaua taga, harilik pliiats käes ja valge paber ees. Joonistasin siis esialgse versiooni sellest boksist, mida täna toodame.” Suurtel asjadel on sageli väga lihtsad algused.

Kolme aastaga on saavutatud märkimisväärne tulemus – täna müüakse kabiine 40 riiki ja ettevõttel on 75 edasimüüjat. Arge ennustab vaikusekabiinidele suurt tulevikku, sest kaug- ja hübriidtöö on tulnud, et jääda. Siin on mõned olukorrad, kus hübriidkontor võib olla sinu jaoks parim lahendus.

 1. Kodukontoris käib möll

  Kodukontoris töötamisest on saanud uus normaalsus. Pandeemia on meid kõiki pannud olukorda, kus kontakte tuleb vältida ja töötama peab kodust. Sageli on kodus ka distantsõppel olevad lapsed või kaasa, kes samuti peab kodustes tingimustes tööasju ajama, lemmikloomadest rääkimata.

  Mida siis teha, kui töö nõuab keskendumist ja töökõnesid on vaja rahulikult teha, ilma taustamürata? Siin tuleb appi Silen oma vaikusekabiiniga, Broneerimine käib väga lihtsalt veebis, valid Silenbookingust sobiva koha ja aja ning saad koodi. Kabiine saab broneerida 15 minuti kaupa. Siis lähed kohale, sisestad koodi ja saadki eraldatult tööd teha, teised ei sega sind ning sina ei sega teisi. Kabiinid peavad kinni kuni 43dB heli. Mugavas ja privaatses ruumis on integreeritud konverentsiseadmed ja mugavad diivanid. Kõik pinnad on antibakteriaalsed, ventilatsioonisüsteem on tipptasemel ja ruum puhastatakse külastuste vahel põhjalikult ära.
 1. Pole kohta kohtumiseks

  Mugavalt sisustatud hübriidkontori boks on just see õige paik, kus oma kohtumine korraldada. Mugavad diivanid ja laud loovad võimaluse ka lihtsalt niisama sõbraga kokku saada ning rahus ja vaikuses vestlust arendada. Sileni vaikusekabiin eristub konkurentide omadest helikindluse, õhu kvaliteedi ja boksi all olevate rataste poolest. Samuti on neid vastavalt vajadusele võimalik kas suuremaks või väiksemaks muuta.

 2. Sügavat süvenemist nõudev tööülesanne

  Mõnikord vajab töine tegevus põhjalikku süvenemist. Olukord nõuab uut keskkonda ja lausa haudvaikust, et läbi lugeda mingid olulised tekstid või dokumendid, valmis kirjutada mõni kirjatükk või teha midagi kolmandat. Uuringud näitavad, et inimene vajab pärast eksitamist uuesti keskendumiseks umbes 30 minutit ja see mõjutab töötaja produktiivsust tervikuna. Sellisel juhul pole paremat lahendust, kui eralduda süvenemist nõudvate tööde tegemiseks vaikusekabiini.
 1. Ootamatult tähtis kõne

  Kellel poleks ette tulnud olukorda, et ajad näiteks linnas asju, kui sind tabab ootamatult mõni tähtis telefonikõne. Selliselgi juhul pole kohe koju või kontorisse vaja tormata, vaid väga lihtne on hüpata Sileni boksi rahulikult rääkima. 
 1. Igapäevaelu laine lööb lihtsalt üle pea kokku

  Pole üldse ime, et tänases maailmas kipuvad meid stress ja depressioon kimbutama. Covid on kaasa toonud ka muidu tervete inimeste hulgas leviva vaimsete probleemide laine. Väsimus, peavalu, jõuetus, uneprobleemid jne on paljude inimeste igapäevaelu loomulikuks varjuks saanud. Mida siis teha? Siin on hea lahendus olemas, võta endale tunnike-paar aega, broneeri vaikusekabiin ning mine ja puhka – loe raamatut, maga või mediteeri. Pole tähtis kuidas lõõgastud, vaikus mõjub hästi ja enesetunne on pärast kindlasti kordades mõnusam.
Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.