Wolti juht: selge platvormitöö raamistik tõstaks ka sõjapõgenike sissetulekuvõimalusi

Wolt Baltikumi haru juht Liis Ristal.FOTO: Wolt

Euroopa Liit (EL) otsustas eelmisel nädalal Ukraina sõjapõgenikele anda kohesed õigused ja kaitsed, näiteks õigus tegutseda töö- või füüsilisest isikust ettevõtjana kogu EL-is. Kui sõjapõgenikud ühel hetkel tööd otsima hakkavad, võiks paindlik platvormitöö olla neile päästvaks lahenduseks, pakub Wolti Baltikumi juht Liis Ristal.

“Praegune sõda Ukrainas toob Euroopa riikidesse miljoneid inimesi, kes vajavad tööd ja sissetulekut. Tänu oma paindlikele mudelitele saavad platvormid nagu Wolt pakkuda põgenikele nende endi vajadustest lähtuvalt väheste takistustega sissetulekuvõimalusi, ilma igasuguse range keeleoskuse või hariduse nõudeta,” lisas Ristal.

Nii Wolti kui teiste platvormitööle toetuvate tehnoloogiafirmade laual on hetkel üks suur küsimärk. Nimelt käib EL-i liikmesriikides kibe arutelu platvormitöö edasise reguleerimise üle. Ristali sõnul tuleks selle puhul arvestada ka praegust Ukraina sõda ja sellega kaasnevaid mõjusid. 

Kuna platvormitööle lähenemine on riigiti väga erinev, vajab EL ühist raamistikku ja kokkulepet platvormitöö osas hetkel rohkem kui kunagi varem, arvab Ristal.

“Meil ​​on peagi miljoneid sõjapõgenikke, kes vajavad sissetulekut enda ja oma pere toitmiseks. Selge EL-i tasandil platvormitöö raamistik, mis tagab kindla kaitse platvormitöötajatele sõltumata nende klassifikatsioonist, tõstaks kindlasti sektori sissetulekuvõimalusi, sealhulgas sõja eest põgenejatele,“ ütles Wolti Baltikumi juht.

Ukrainas toimuv teeb kurvaks

Ristali kinnitusel kurvastab Ukrainas toimuv ettevõtet sügavalt. “See on selgelt vastuolus rahvusvahelise õigusega ja väärtustega, mille eest Wolt ettevõttena seisab,” rõhutab ta.

“Oleme peatanud partnerlussuhte kõigi restoranide ja jaekauplustega, mida kontrollib või sponsoreerib Venemaa valitsus või riik. Samuti oleme palunud kõikidel meie Baltikumi partneritel eemaldada Wolti äpist tooted, mis on valmistatud või hangitud Venemaalt või on otseselt seotud Venemaa valitsusega,“ lisas Ristal. 

Regiooni juhi sõnul annetab Wolt nii ettevõttena kui ka töötajate isikliku panusega kokku kaks miljon eurot humanitaarabi organisatsioonidele. Lisaks kogub Wolt oma äpis annetusi rahvusvahelistele organisatsioonidele nagu Punane Rist ja Unicef.

“Jälgime olukorda ja plaanime aidata veelgi. Kasutame seda mõju, mis meil on, et koguda annetusi kõikidel oma turgudel. Ka Balti riikides saavad meie kliendid Wolti äpi kaudu annetada erinevatele Ukrainat abistavatele organisatsioonidele,” lisas Ristal.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla