KUULA IT-TUNDi Küberründe õppetunnid: kui viga ei tunnista, saad uuesti vastu vahtimist!

Foto: Shutterstock

Geeniuses alustab Elisa toel uus IT-teemaline podcast “IT-tund”, kus on arutelu all erinevad valdkonnaga seotud mured ja küsimused. Esimeses saates on külas Elisa tootejuht Kristjan Kuru ja CybExer Technologies juhatuse esimees Lauri Allmann ning saate põhiteemaks on olukord Eesti küberruumis – millised on Eesti organisatsioonide jaoks täna suurimad küberohud ja mured ning kuidas neid lahendada.

Arutelu käigus sai kiiresti selgeks, et edukad on need organisatsioonid, kes ei karda oma vigu tunnistada ja eksida. Töötajate vaatest on oluline luua nende jaoks turvaline keskkond, kus neil on võimalik küberrünnaku ohvriks langemisest juhtkonda teavitada ning neid ei karistata eksimuste eest, vaid intsidenti kasutatakse õppekohana. Laiema toetava keskkonna loomine on mõlema külalise vaates teinekord isegi olulisem, kui iga eraldiseisva töötaja küberkoolitamine.

Kui küberrünnak vaiba alla peitu pühkida, siis jäävad turvaaugud tihtipeale lappimata ning võib ka juhtuda, et töötajad ei julge organisatsioonis olukorrast märku anda ja nii võivad lõpptulemused olla kordades hullemad.

Lisaks on saate alguses arutluse all erinevad viimase aja IT valdkonna olulisemad uudised, sealhulgas mRiigi rakenduse arendus, 2023. aasta lunavararünnakute ülevaade ja andmelekked BMW-s.

Saadet juhib Kaarel Kook.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.