KUULA IT-TUNDi Koondamised IT-sektoris: häid spetsialiste meil kindlasti nüüd üle ei ole

IT-tunni podcasti salvestus. Pildil vasakult Villu Teearu (Elisa), Kaarel Kook, Eve Peeterson (Startup Estonia)Foto: Geenius

Märtsikuise IT-tunni podcast’i põhiteemaks on sel korral viimasel paaril aastal IT-valdkonda raputaanud koondamislained, kus mitmed globaalsed ettevõtted on hakanud püksirihma pingutama. Teema arutamiseks on saates külas Elisa IT-juht Villu Teearu ja Startup Estonia juht Eve Peeterson. 

Üldjoontes tõdesid külalised, et suureks paanikaks põhjust ei ole. Kuigi koondamistest on viimasel ajal meedias palju räägitud, moodustavad need inimesed IT-töötajatest pigem väikese osa ning kui kuskilt läheb häid inimesi ära, leidub alati kohti, kus neidsamu häid inimesi kohe vaja läheb. Seega ei pea praegust olukorda vaadates IT hariduse omandamist ära jätma ning ei ole olukorda, kus vägevaid IT inimesi oleks nüüd turul jalaga segada.

Huvitavalt tõdeti aga kiiremini liikuva ja koondamistest samuti puudutatud idusektori kohta, et seal töötavad inimesed peavadki teinekord arvestama, et töötavad pisut volatiilsemas vallas, kus ei pruugi töökoha vahetus olla ka töötaja enda jaoks eriline üllatus. 

Lisaks on saate alguses arutluse all erinevad viimase aja IT valdkonna olulisemad uudised, sealhulgas Eesti idufirma Themo raha kaasamine, TikToki keeluplaanid USA-s ja Euroopa Liidu digiturgude määrus.

Saadet juhib Kaarel Kook.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.