Kuidas pilvetaristut innovaatiliselt ja efektiivselt hallata? Siin on üks eestimaine edulugu!

Projekti lõppedes oli ettevõtte taristu Pilvio pilves täielikult automatiseeritud ja optimeeritud.Foto: Shutterstock

Eestis baseeruvad ettevõtted on hakanud üha enam kasutama Terraformi, et automatiseerida ja hallata oma taristut Pilvio pilveteenustes.

Üheks näiteks on tehnoloogiaettevõte, mis migreerus edukalt Pilvio pilve, kasutades Terraformi skripte, et konfigureerida ja juurutada oma virtuaalmasinaid, võrgustikke ja andmete salvestuskohti. Projekti käigus loodi mitu Pilvio Bucketi ressurssi, mis võimaldasid ettevõttel hõlpsasti hallata oma andmeid skaleeritaval ja turvalisel viisil.

Selline lähenemine ei kiirendanud ainult üleminekut pilveteenustele, vaid tagas ka kõrgema taseme kontrolli ja paindlikkuse ressursside haldamisel. Terraformi kasutamine Pilvio keskkonnas on näide sellest, kuidas kaasaegsed pilveteenused koos infrastruktuuri kui koodi (IaC) tööriistadega võimaldavad ettevõtetel optimeerida oma IT-operatsioone, vähendades samal ajal vigade riski ja parandades süsteemide turvalisust.

Kasutades Terraformi, saavad ettevõtted Pilvio pilves kiiresti kohandada ja skaleerida oma infrastruktuuri vastavalt äri vajadustele, olles samas kindlad, et kõik on konfigureeritud ja juurutatud järjepidevalt ja efektiivselt. See praktika on muutumas standardiks paljudes Eesti tehnoloogiaettevõtetes, kes otsivad võimalusi oma pilvetaristu haldamiseks innovaatilisel ja kuluefektiivsel viisil.

Praktilised sammud ja näited

API võtme konfiguratsioon:

Esimene samm oli Pilvio API võtme hankimine ja Terraformi provideri konfiguratsioon. Võtme hankimiseks tuleks logida Pilvio platvormile aadressil https://pilvio.com. Kui veel pole, siis tuleks luua konto.

See näeb välja umbes nii:

# Configuration optionsprovider “pilvio” {  host     = “api.pilvio.com”  apikey   = “my apikey”  location = “tll01”}

Virtuaalmasinate loomine: 

Järgnevalt seadistati Terraformi skriptides virtuaalmasinate konfiguratsioon, määrates kindlaks soovitud spetsifikatsioonid, nagu protsessori tüüp, mälu suurus ja kettaruum.

resource “pilvio_vm” “pio” {  name       = “mytestserver”  os_name    = “ubuntu”  os_version = “22.04”  memory     = 1024  vcpu       = 1  username   = “myuser”  password   = “myCompl1catedPassword”  disks      = 20}
output “created_vm” {  value = pilvio_vm.pio}

Andmete salvestuskohtade haldus: 

Kasutades Terraformi, loodi Pilvio Bucketite ressursse, mis võimaldasid ettevõttel hallata suuri andmemahte. Näiteks:

resource “pilvio_bucket” “pio” {  name               = “mybucketname”  billing_account_id = var.billing}
output “created_bucket” {  value = pilvio_bucket.pio}

Automatiseerimine ja skaleerimine: 

Terraformi skriptid võimaldasid ettevõttel automatiseerida kogu infrastruktuuri seadistamise protsessi, alates virtuaalmasinate ja salvestusruumide loomisest kuni ühenduste konfiguratsioonini. Automatiseerimine võimaldab tõsta IT-taristu haldamise efektiivsust ja vähendab inimesest tingitud vigade tekkimise võimalust.

Tulemused

Projekti lõppedes oli ettevõtte infrastruktuur Pilvio pilves täielikult automatiseeritud ja optimeeritud. Terraformi kasutamine võimaldas neil kiiresti kohanduda äri muutuvate vajadustega, juurutades või kohandades ressursse ilma manuaalse sekkumiseta. Projekt demonstreeris, kuidas Terraformi ja Pilvio koostöö toob kaasa tõhusama ja turvalisema IT-taristu, mis toetab ettevõtte kasvu ja innovatsiooni.

Sellised edulood on inspireerivad näited sellest, kuidas Eesti ettevõtted võtavad omaks pilveteenused ja infrastruktuuri kui koodi lähenemisviisi, et saavutada suurem operatsiooniline paindlikkus ja efektiivsus.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.