Mis saab, kui AI ja pilv omavahel kokku lasta?

AI kiire areng võib küll hirmutada, aga sellist tulevikku kartma ei pea.Foto: Shutterstock

Tehnoloogia kiire areng on toonud kaasa murrangulised muutused, mis mõjutavad otseselt ettevõtlust ja äritegevust. Kahe sellise võimsa jõu – tehisintellekti ja pilvandmetöötluse – ühendamine on avanud ukse uutele võimalustele, aidates kaasa innovatsioonile, efektiivsusele ja strateegilistele edusammudele ettevõtetes. Milliseid võimalusi näeb AI ja pilve kombinatsioonis kodumaine pilveteenuse pakkuja Pilvio, saame kohe teada.

Mida on AI üksi ära teinud?

“AI ehk tehisintellekt on sama suur või isegi olulisem revolutsioon kui interneti tulek,” sõnab kodumaise pilveplatvormi Pilvio müügijuht Siim Karutoom.

Tehisintellekt on suurte andmemahtude ja keeruliste algoritmide abil võimekas masinõppe süsteem, mis suudab autonoomselt õppida ja teha otsuseid. Selle võime tõlgendada andmeid, tuvastada mustreid ning ennustada tulevikusündmusi on toonud kaasa märkimisväärseid muutusi mitmetes valdkondades, sealhulgas klienditeeninduses, tootmises, tervishoius, logistikas ja mujalgi. “Näeme, et tulevikus hakkab AI väga suurt rolli mängima pea igas valdkonnas. Usun, et AI saab olema meil sama igapäevane asi kui arvuti või mobiiltelefon. AI kasutus saab olema laialdane nii ärides, riigis kui ka eraisikute seas,” spekuleerib Karutoom.

Juba täna aitab tehisintellekt ettevõtetel täpsemalt analüüsida turutingimusi, tarbijakäitumist ja konkurentsi, andes neile võimaluse teha kasulikumaid äriotsuseid ning pakkuda kliendile paremaid tooteid ja teenuseid. “Julgen arvata, et enamik ettevõtteid on tänaseks AI kasutamise võimalusi uurinud. AI lubab meil juba täna automatiseerida ajakulukaid tegevusi ning aidata nii säästa aega ja ressursse,” räägib Karutoom.

AI annab pilvele uue hoo sisse

Pilvandmetöötlus võimaldab andmete salvestamist, töötlemist ja juurdepääsu veebipõhiste teenuste kaudu, mitte ainult ettevõtte sisemises infrastruktuuris. See võimaldab juurdepääsu andmetele ja ressurssidele paindlikult, ilma et oleks vaja kohapealseid suuri serveriparke.

Pilvandmetöötlus on oluline, kuna see võimaldab ettevõtetel kiiremini ja tõhusamalt tegutseda. Selle kaudu saavad nad hõlpsalt hallata andmeid, talletades neid turvaliselt pilveplatvormidesse ning saada juurdepääsu vajalikele ressurssidele, näiteks arvutusvõimsusele ja tarkvarale vastavalt nende vajadustele.

Tehisintellekti ja pilvandmetöötluse ühendamine on aga tõeline võidukombinatsioon. Pilvandmetöötlus pakub AI süsteemidele vajalikku ulatuslikku arvutusvõimsust ja suure hulga andmete haldamise võimalusi. See võimaldab tehisintellektil efektiivselt töötada ja õppida andmehulkadest, mida varem võidi pidada üleliia mahukateks.

AI integreerimine pilvandmetöötlusega on tõstnud selle tehnoloogia uuele tasemele. Traditsioonilise pilvandmetöötluse abil on ettevõtetel võimalik talletada, hallata ja kasutada oma andmeid veebipõhistes keskkondades. Lisades sellele aga tehisintellekti võimsuse, muutuvad andmetöötluse võimalused märkimisväärselt.

“Täna me Pilvios veel AI-d ei kasuta, kuid uurime võimalusi õige mitmes suunas. Alates tehnilise toe automatiseerimisest kuni automatiseeritud keskkondade loomiseni. Eeskätt uurime võimalusi, mis muudavad meie klientide tegevused meie platvormil lihtsamaks, kiiremaks ja mugavamaks,” räägib Karutoom. Ja selliseid võimalusi pakub tehisintellekti ja pilve kombo õige mitmeid.

Andmeanalüüs ja ennustav analüütika

AI toob pilvandmetöötlusse täiustatud andmeanalüüsi võime, võimaldades ennustavat analüütikat ja andmete sügavamat tõlgendamist. Ettevõtted saavad kasutada tehisintellekti võimekust, et teha täpsemaid ennustusi tulevikusündmuste kohta, mis aitavad neil paremini planeerida ja kohandada oma äristrateegiaid vastavalt muutuvatele turutingimustele.

AI toob pilvandmetöötluse juurde ka kiirendatud õppimisprotsessid. Tänu AI-le saab pilvandmetöötlus õppida ja kohanduda kiiremini vastavalt uutele andmetele ja olukordadele. See tagab, et ettevõtted saavad kiiresti reageerida muutuvatele tingimustele ja järgida dünaamilisi ärimudeleid.

Tööprotsesside automatiseerimine

AI jõud pilvandmetöötluses annab võimaluse automatiseerida mitmesuguseid tööprotsesse. Olgu selleks andmeanalüüs, klienditeenindus või turundustegevused – AI suudab võtta üle monotoonseid ja korduvaid ülesandeid, mis varem nõudsid inimestelt palju aega ja ressursse.

“Ühest otsast võime mõelda, et selliste lihtsate ülesannetega saavad inimesed ka hakkama – miks on selleks tehisintellekti vaja? Tegelikult võtab AI enda peale tüütud kohustused, mis inimest ei arenda. See tähendab, et inimestel jääb rohkem aega keskenduda olulistele loovatele ja strateegilistele ülesannetele. Niisiis ei tee tehisintellekt alati ise innovatsiooni, vaid võimaldab seda teha ka inimestel,” selgitab Karutoom.

Klienditeenindus ja chatbot’id

AI-ga toetatud chatbot’id ehk vestlusrobotid on heaks näiteks AI ja pilvandmetöötluse sünergia kohta. Pilvandmetöötluse abil saavad vestlusrobotid kiiresti juurde pääseda suurtele andmekogudele ja teadmistebaasile, võimaldades neil pakkuda koheseid ja täpseid vastuseid klientide küsimustele. See parandab klienditeenindust, tõstab kliendirahulolu ja loob positiivseid suhteid tarbijatega.

AI majutus pilves

“Kui sa täna soovid tõsisemat AI-d ja andmeid mitte jagada kolmandate osapooltega, siis kõige kindlam viis selle kindlustamiseks on majutada AI koodibaasi oma keskkonnas,” sõnab Karutoom. Pilvio müügijuhi sõnul on tehisintellekti puhul üks suuremaid ohte andmete vargus, mis ei pruugi olla isegi tahtlik. “Tahtmatud vargused tulevad tõsiasjast, et täna vabalt saadavad AI-d, nagu ChatGPT, õpivad sinna söödetud teabest,” selgitab ta.

AI koodibaasi majutamine oma keskkonnas annab teile täieliku kontrolli andmete privaatsuse ja turvalisuse üle, mis on eriti oluline, kui töötate tundlike andmetega või soovite täiendavat kaitset ja kohandatud funktsionaalsust oma AI lahendusele.

Mis saab tulevikus?

AI ja pilvandmetöötluse koosmõjus avanevad uued võimalused, mida me praegu veel täielikult ei mõista. Nende kahe tehnoloogia ühendamine pakub ettevõtetele tugevat alust, mis võimaldab neil tulevikus kasutada täiustatud tehisintellekti ja pilve uuendusi.

“Millalgi, mitte kauges tulevikus, saab AI igapäevaseks osaks ettevõtetes ja ka eraisikute seas. Usun, et tehisintellekt muutub asendamatuks käepikenduseks, kus ettevõte võtab endale AI kui sõbra/töölise ja hakkab seda siis vajadusepõhiselt õpetama. Tuleviku tehnoloogiad saavad seega just läbi AI loodud,” spekuleerib Karutoom.

Kokkuvõttes võimaldab tehisintellekti ja pilvandmetöötluse sünergia ettevõtetel saavutada seni kättesaamatuna tundunud eeliseid. Innovatsioon, efektiivsus ja strateegia saavad uue tähenduse, kui need tehnoloogiad ühendatakse, võimaldades ettevõtetel teha paremaid otsuseid, pakkuda suuremat väärtust klientidele ja jääda konkurentsis ühe sammu võrra ette. AI ja pilvandmetöötluse tihedam koostöö on kindel tee edule ning selles dünaamilises tehnoloogilises maailmas on ettevõtetel oluline olla sellest sünergiast osa saamas.

“Oleme Pilvios paljuski äraootaval seisukohal ja vaatame jooksvalt, milliseid kasvuvõimalusi AI meile andma hakkab. Kindel on see, et see tuleb, ja veel kindlamalt julgen väita, et pea iga ettevõte hakkab seda tehnoloogiat varem või hiljem kasutama,” sõnab Karutoom.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.