Uus aasta, uued trendid: mis ruulib tänavu pilvemaailmas?

Mida toob aasta 2024 pilvetehnoloogiates?Foto: Shutterstock

Pilvandmetöötlus on aastate jooksul kiiresti arenenud, muutes ettevõtete toimimist ja üksikisikute juurdepääsu informatsioonile. Astudes aastasse 2024, on pilvandmetöötluse maastik valmis veelgi suuremateks uuendusteks. Vaatleme lähemalt arenguid ja trende, mida võime sel aastal pilvandmetöötluse valdkonnas oodata!

Edge’i integreerimine:

  • Edge’i kasutuse tõus muudab andmete töötlemise ja salvestamise viise. 2024. aastal võime oodata Edge’i suurenenud integreerimist pilveteenustega. See koostöö võimaldab kiiremat andmetöötlust, vähenenud latentsust ning parendatud reaalaja analüütikat, eriti kasulik on see IoT-seadmete ja autonoomsete süsteemide jaoks.

Kvantarvutusmudelid pilves:

  • Kvantarvutusmudelid, lubadusega lahendada keerulisi probleeme enneolematu kiirusega, tungivad järk-järgult pilve. 2024. aastal võime oodata, et suuremad pilveteenuse pakkujad pakuvad kvantarvutusmudelite teenuseid, võimaldades kasutajatel kasutada kvantarvutusmudeleid ülesannete jaoks, mis olid varem ületamatud.

Tehisintellekti ja masinõppe integreerimine:

  • Pilvandmetöötluse ja tehisintellekti (AI) sünergia tugevneb ka 2024. aastal. Pilvplatvormid pakuvad edasijõudnud tööriistu ja teenuseid masinõppe jaoks, võimaldades ettevõtetel rakendada AI-ga juhitavaid lahendusi ilma ulatusliku andmeteaduse ekspertiisita.

Serverita arvutuse evolutsioon:

  • Serverita arvutus areneb oodatavasti veelgi edasi, pakkudes tõhusamaid viise rakenduste arendamiseks ja käivitamiseks. 2024. aastal võime näha täiustatud tuge serverita arhitektuuridele, võimaldades arendajatel keskenduda ainult koodi kirjutamisele, ilma et peaks haldama taristut.

Hübriid- ja mitmikpilve strateegiad:

  • Ettevõtted võtavad üha enam kasutusele hübriid- ja mitmikpilve strateegiaid jõudluse optimeerimiseks, turvalisuse suurendamiseks ja sõltuvuse vähendamiseks ühest pilvepakkujast. 2024. aastal need trendid jätkuvad, kuna ettevõtted püüavad kasutada erinevate pilvekeskkondade tuge erinevate töökoormuste jaoks ning seeläbi leida kulude kokkuhoidu. 

Täiustatud pilveturvalisuse meetmed:

  • Kuna andmete turvalisuse tähtsus aina kasvab, peavad pilveteenuse pakkujad jätkuvalt investeerima turvameetmete täiustamisse. Oodata on täiustatud krüpteerimismeetodeid, paremat identiteedi- ja juurdepääsuhaldust ning proaktiivseid ohuvastaseid mehhanisme, et kaitsta pilves hoitavaid tundlikke andmeid.

Säästlik pilvandmetöötlus:

  • Säästlikkus võtab 2024. aastal keskse koha, kus pilveteenuse pakkujad keskenduvad oma keskkonnamõju vähendamisele. Võime oodata rohkem ökoloogilisi tavasid, nagu suurenenud energiatõhusus, taastuvenergia kasutamine ja süsinikujälgimise algatused pilvandmetöötluses.

2024. aasta pakub põnevat perspektiivi pilvandmetöötluse maastikul. Suuri arenguid näeme Edge’i lahendustes, kvantarvutusvõimes, tehisintellekti integreerimises, serverita arhitektuuril ja mujalgi. Jätkub ettevõtete pilve kolimise trend, mis tagab lihtsa skaleeritavuse, paindlikusse ning kulutõhususe. Oluliseks saab trendidega kursis olemine, mis lubab täiel määral ära kasutada pilvandmetöötluse potentsiaali tulevastel aastatel.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla