Singleton: eduka töösuhte võti peitub õiges suhtumises ning pidevas soovis edasi areneda

Oma inimestes otsib Singleton eelkõige mõnusat ja vaba suhtumist, sest võime sulanduda kollektiivi on kõige olulisem. Kui inimesel on sära silmis ja tahe tööd teha ning areneda, siis tulevad ka vajalikud oskused mängeldes. Foto: Singleton

Väga palju räägitakse sellest, et IT-turul on pidev tööjõupuudus ning sobivaid inimesi on vähe. Singleton väärtustab oma töötajate valikul suhtumist kõrgemalt kui olemasolevaid oskuseid. Oskused tulevad ja paranevad tööd tehes nii või naa, kuid suhtumist ja initsiatiivikust niisama naljalt ei õpeta.

Oluline on motivatsioon ja soov areneda

Singletonis töötavad väga erineva kogemusega inimesed. Väljakutseterikast tööd jagub nii juunior- kui ka seenior arendajatele erinevates valdkondades ja tehnoloogiates.

Oma inimestes otsib Singleton eelkõige mõnusat ja vaba suhtumist, sest võime sulanduda kollektiivi on kõige olulisem. Kui inimesel on sära silmis ja tahe tööd teha ning areneda, siis tulevad ka vajalikud oskused mängeldes. 

Kui motivatsiooni on võimalik näha juba esimesel tööintervjuul, siis tegelik sobivus kollektiivi ilmneb alles aja jooksul ja see on igaühe puhul individuaalne. Mõnel inimesel läheb sisseelamine ja avanemine pikemalt, teine on sõiduvees juba esimeste nädalatega. Oluline on, et ka töötaja ise tunneks end kollektiivis ja tööpostil mugavalt, mistõttu peab klapp olema kindlasti kahepoolne.

Kuigi praegu on töötajatele loodud väga head võimalused kaugtöö tegemiseks, on esimestel kuudel oluline veeta võimalikult palju aega ka kontoris. See annab võimaluse meeskonnaga lähemalt tutvuda ning õppida paremini ka oma tööülesandeid.

Vali IT annab võimaluse tõestada oma potentsiaali

Singleton on teinud uute töötajate leidmiseks juba rohkem kui aasta aega koostööd Vali IT ümberõppe programmiga, mis võimaldab intensiivsete kursuste kaudu teha tööalaselt täielik kannapööre ja sukelduda infotehnoloogia piirituse maailma.

Vali IT programmiga liitujaid ühendab asjaolu, mis on väga oluline ka Singletoni värbamisel: pidev soov omandada uusi teadmisi.

Programmi käigus omandavad osalejad oskused, mis on piisavad, et tõestada mõnele tööandjale oma potentsiaali IT valdkonnas ja võluda endale välja töökoht. Vali IT projektijuht Rudolf Jaaksoo toonitab aga, et kindlasti ei ole Vali IT lõpetaja “valmis” arendaja. Pärast koolituse lõppu jätkub enda tõestamine uuel erialal veel vähemalt pool aastat ning parimal juhul võib inimene nimetada end arendajaks alles siis.

Vali IT õpilastel on võrreldes n-ö “tavaliste” kandidaatidega kaks tugevat eelist. Esiteks on neil väärtuslikke kogemusi oma eelnevatest valdkondadest, mis toovad IT-maailma sageli värske pilgu. Teiseks on programmi õpilased suure õppimisvõime ja motivatsiooniga inimesed.

“Vali IT õpilane on 4-6 kuud pühendunud sellele, et ilma palgata pea ees vette hüpata ja karjääris uus tase saavutada,” ütleb Jaaksoo. See teekond nõuab suuremat püsivust ja motivatsiooni, kui omandada kolm aastat kõrgharidust ja veeretada kokku ainepunkte.

Kahekuuline praktikaperiood loob selguse

Kui vaadata, kui kaua võtab aega väheste kogemustega töötajatel piisavate kogemuste omandamine, siis on see väga individuaalne. Singleton on oma praktikas lähtunud Vali IT ja ülikoolide kahekuulisest praktikaajast. Selle perioodi jooksul saab selgeks, kas õppijal on vajalik motivatsioon ja õpihimu ning säilinud ka huvi IT vastu. Seni on selline lähenemine toonud tulemusi. On mitmeid edulugusid, kus pärast kahekuulist perioodi saab inimesi kaasata juba lihtsamatesse projektidesse, mis omakorda hoogustab arengut. 

IT valdkonnaga käib kaasas kindlasti elukestev õpe, kuid võib öelda, et aasta peale programmiga liitumist, on võimalik põnevates projektides kaasa lüüa näiteks juuniorarendajana. 

Sünergia aluseks on usaldus

Rääkides töötaja ja tööandja vahelise sünergia tekkimisest, on kõige aluseks usaldus. Aeg, mil tööandja ajas näpuga järge ja kontrollis iga liigutust, on jäänud minevikku. Singleton toetub väga palju usaldusele, mis tähendab, et töötajaga peab tekkima juba alguses väga hea klapp. Samas peab kohe hakkama välja kumama ka töökus, sest usalduse garantii on tulemus. 

Usalduse alla käib ka kommunikatsioon ja info liikumine. Ettevõttes on kõigil võimalus jooksvalt küsida küsimusi, mis seonduvad Singletoni käekäiguga ning igakuiselt toimuvad terve meeskonnaga koosolekud, kus kantakse ette ning vajadusel arutatakse ka läbi kõik olulised teemad. 

Kuna tehnoloogia on kiiresti arenev valdkond, siis on oluline ka ettevõttega sarnane meelestatus uute asjade proovimise ja õppimise osas. Ka selle kohta uurib Singleton kohe esimesel tööintervjuul. Kui vastastikku huvi ei ole, on väga keeruline alustada ka koostööd.

Paindlik töögraafik pole üksnes sõnakõlks

Tööandjana on Singletoni suurim väärtus väga palju vabadust oma töötundide ja töökoha planeerimisel. Meeskonnaliikmete sõnul ei ole paindlik töögraafik üksnes sõnakõlks vaid see eksisteerib ka päriselt. 

Tähtis on kättesaadavus oluliste projektide raames, aga millal ja kus tööd tehakse, jääb töötaja enda otsustada. See on taaskord üks põhjus, miks valitakse meeskonda inimesi, kellega on usaldusväärne suhe.

Lisaks hinnatakse kõrgelt ühiseid huvisid ka väljaspool tööaega. Näiteks on Singletonis palju veespordiga tegelejaid ning leidub mitmeid muusikuid. Ettevõtte jaoks on olulised toredad koosviibimised, millest vast kõige olulisemaks on kolm päeva kestvad suvepäevad, mida oodatakse nagu jõule ning nende näol on tegemist tõelise sõpruskonna kokkusaamise, mitte pelgalt firmaüritusega.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.