Aitame ettevõtetel laieneda USA, Kanada, Brasiilia ja Usbekistani turgudele

Tehnopoli nutitehnoloogiate valdkonna juht Anu Puusaag.Foto: Tehnopol

Tehnopol pakub koostöös Soome, Rootsi ja Läti ettevõtlusorganisatsioonidega ning Euroopa Liidu toetusega võimalust soodustatud tingimustel alustada või laiendada oma eksporttegevusi Usbekistani, Brasiilia ning USA ja Kanada (Suure Järvistu piirkond) turgudel.

Ootame osalema tehnoloogiaettevõtteid:

  • kel on juba varasem ekspordikogemus olemas,
  • kelle toode või teenus on turul juba skaleeritud,
  • kes omavad piisavalt ressursse ja vahendeid, et kaugetel turgudel toime tulla,
  • kes otsivad uusi ärivõimalusi.

Projekti raames pakutakse neljal erineval välisturul mentortuge, kelle peamine ülesanne on valmistada ettevõtteid ette uuele turule sisenemiseks ning kes aitavad otsida kohalikult turult sobivaid müügi- või edasimüüjate kontakte. 

Lisaks saab Tehnopol projekti raames katta kohaliku turu külastusega kaasnevaid kulusid konkreetsel turul kohapeal, nt toetada kohalike ettevõtetega kohtumisüritusi või aidata kohtumiste sisulise ja tehnilise ettevalmistusega. 

Brasiilias, Usbekistanis, USAs ning Kanadas on ootel kokku umbes 20 mentorit, kes projektis osalevad.

2024. aastal ootavad projekti raames ees esimesed kontaktreisid. Delegatsioonid, mis koosnevad Läti, Eesti, Soome ja Rootsi ettevõtetest, sõidavad esimesel poolaastal Brasiiliasse ning Kanadasse.

  • Brasiilia kontaktreis toimub 15.–19. aprillini ning selle sihtpunktist on Sao Paolo piirkond.
  • Kanada kontaktreis toimub 16.-20.juunini ning sihtpunkt on Toronto.

Mõlema kontaktreisi raames on üldiseks eesmärgiks toetada delegatsiooni liikmete ehk ettevõtete ärikontaktide loomist sihtriigis ning aidata kaasa toote/teenuse kohalikule turule sisenemisel. Seejuures külastatakse äriorganisatsioone ning luuakse iga ettevõtte jaoks vajalikke kohtumisi. Kontaktreisil osalemiseks peavad ettevõtted olema projektiga liitunud.

Ekspordiprojektis osalemiseks peab ettevõte liituma Tehnopoli teenuslepinguga, et katta ettevõtte omaosalus. Huvi korral täida lühike registreerumisvorm SIIN.

Täpsem info on leitav Bridging4Growth projekti LinkedIN-st SIIT

Lisainfot saab küsida Anu Puusaagilt (anu.puusaag@tehnopol.ee) ja Kristin Puusepalt (kristin.puusepp@tehnopol.ee).

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla