Ülemaailmne algatus World Summit Award (WSA) valib üle aasta välja maailma parimad e-valdkonna sisuteenused ja innovaatilised IKT lahendused. Sel aastal sai konkursilt kõrge tunnustuse Eesti idufirma ja Tehnopoli juhitud Connected Health klastri liige Triumf Health, kes saavutas tervise ning heaolu kategoorias esikoha.
Kombinatsioon kestlikkusest ning tehnoloogilisest ja strateegilisest meisterlikkusest
Konkursiga püütakse tõsta rahva teadlikkust nutikate sisuideede ja kavalate rakenduste osas. Sel aastal anti World Summit Award rahvusvahelise žürii otsusel 40 digilahendusele 29 riigist kokku kaheksas erinevas kategoorias.
Žüriile esitati rahvusliku nominatsiooni alusel lahendusi sajast erinevast riigist. Eestisse tõi võidu iduettevõte Triumf Health nende väljatöötatud vaimse tervise mängu Triumfland Saga eest.
“Võitjaid hinnati rahvusvahelise ekspertidest koosneva žürii poolt põhjalikus kaheastmelises protsessis,” kommenteeris WSA esimees professor Peter A. Bruck.
Võitjate näol on tegemist ainulaadse kombinatsiooniga kestlikkusest ning tehnoloogilisest ja strateegilisest meisterlikkusest. “WSA võitjad näitavad, kuidas on võimalik innovaatiliselt ÜRO kestlike eesmärkide saavutamisele kaasa aidata.”
Tehnoloogia saab pakkuda lahendust probleemidele
Iduettevõtte Triumf Health asutaja ja tegevjuht Kadri Haljas sõnas: “See võit on meile suur au just seetõttu, et esile on tõstetud tõenduspõhine vaimse tervise innovatsioon. Vajadus vaimse tervise toe järgi on hüppeliselt kasvanud ning me oleme näidanud, et tehnoloogia saab siinkohal probleemile leevendust pakkuda.”
Järgmise aasta märtsis toimub Mehhikos auhinnatseremoonia ning kongress, kuhu oodatakse esinema kõikide kategooriate võitjaid.
“Meil on Mehhikos suur au esindada kogu meie digiriiki. WSA võit annab meile rahvusvaheliselt tunnustatud tipptaseme pitseri,” sõnas Kadri Haljas.
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhitav Connected Health klaster on Eesti suurim tervisetehnoloogia kogukond, mis koondab nii terviseteenuse osutajaid, tervisetehnoloogia ettevõtteid kui ka kõiki teisi valdkonna olulisi huvigruppe. Klastri abiga on võimalik teha siseriiklikke koostööprojekte ning eksportida tervisetehnoloogilisi lahendusi ka teistesse riikidesse. Klastri tegevusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.