Tehnopol Startup Inkubaatori idud kaasasid üle poole miljoni euro ja plaanivad vallutada välisturge

Inkubaatori kohvihommikul üle antud kuldsed hokikepid sümboliseerivad start-upi teekonda läbi löökide ja litrite võimsa kasvukõverani. Foto: Tehnopol

Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprorgammi üks eesmärk on muuta alustavad iduettevõtted kuue kuuga investorvalmiks ja hea meel on tutvustada kahte edulugu, kes kaasasid programmis olles kokku 525 000 eurot. Mõlemad idud – CAV Solution ja Wisby (endise nimega Bide) – said Startup Inkubaatorilt traditsioonilised kuldsed hokikepid, mis sümboliseerivad start-upi teekonda läbi löökide ja litrite võimsa kasvukõverani. 

Kiiresti kasvanud CAV Solution

Tehnopoli Narva inkubatsiooniprogrammi lõpetanud idufirma CAV Solution kaasas Pipedrive Angelsi ja Garage Entertainment OÜ ingelinvestoritelt 125 000 eurot ning plaanib siseneda USA turule.  

CAV Solution asutati veidi enam kui aasta eest ja alates asutamisest on nad kiiresti kasvanud. Idufirma on spetsialiseerunud klientide vanusekontrolli teenusele. Nad on välja arendanud vanusekontrolli lisandmooduli, mis on mõeldud üle maailma erinevate müügiautomaatide jaoks. Protsess on lihtne: klient läheneb automaadile, paneb dokumendi lugejasse ja kaamera kontrollib dokumendil oleva fotoga masina ees seisja nägu. 

CAV Solution tutvustab aktiivselt oma ettevõtet ka välismaal, osaledes erinevatel temaatilistel messidel. Eelmise aasta lõpus käidi Miamis toimunud Self-Service Innovation Summitil. Seal tutvustati oma ideed potentsiaalsetele klientidele ja saadi palju pakkumisi erinevatelt firmadelt.

Meeskonnal on plaanis ka edaspidi reisida USAsse messidele ja konverentsidele, sest just seal on automaatide abil ostlemise kultuur väga arenenud ja sellest tulenevalt on nende tootmisega seotud palju ettevõtteid.

CAV Solutioni plaanide kohta saab lähemalt lugeda siit

Wisby kaasas 400 000 eurot

Wisby (endise nimega Bide) kaasas Rootsi riskikapitali ettevõttelt Icebreakers VC ja Eesti ettevõtte Thorgate Ventures’i abil 400 000 eurot. Järgmist rahakaasamisringi plaanitakse sügiseks. Ettevõte loodab oma lahendusega teha Euroopa trükitööstuses revolutsiooni. 

Wisby on üks Euroopa esimestest etikettide online tellimisplatvormidest, mis ühendab esimeses faasis etikettide tellijad tootjatega üle Euroopa. Lahenduse eesmärk on koondada enda platvormile Euroopa etiketitootjate tuumik, et katta kõik vajadused ning pakkuda seeläbi kuni 25% soodsamaid hindu joogi- ning toiduainetööstusele ja laieneda trükitööstuse nr 1 tellimisplatvormiks.  

Lahendus hõlmab kolme põhifunktsiooni – kliendile keskkonda, kus saab etikettidele päringu esitada ning hetkega automatiseeritult parim hind saada, tootmisettevõtetele passiivset tellimuste kanalit ning ühtlasi toimib Wisby keskkond mõlema osapoole haldusprogrammina, kus talletub kogu tellimuste ajalugu ning tööfailid, et kogu tellimuse protsess oleks võimalikult mugav mõlemale osapoolele.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.