Tehnopoli AI töötoas selgus, millised kodumaised ettevõtted saavad toetuse tehisintellekti kasutusele võtmiseks

Reedel, 10. mail selgub Tehnopoli AI töötoas, millised Eesti ettevõtted saavad toetust, et ellu viia tehisintellektiga seotud pilootprojekte. Töötuba on osa Tehnopoli AI arenguprogrammist, mille eesmärk on aidata Eesti ettevõtetel kasutusele võtta tehisintellekti lahendusi, tõstes sellega nende konkurentsivõimet ja tagades Eesti majanduse kestlikkuse ka tulevikus.

AI töötoas osalevad ettevõtted, kes plaanivad oma protsessidesse mingil moel kaasata tehisintellekti. Töötoa jooksul teevad osalejad koostööd pilootprojekti koostamisel, visandades tehnilised lahendused, valideerides kaubanduslikku väärtust ja koostades terviklikku projektiplaani. Ekspertidest mentorid juhendavad tiime igal sammul.

10. mail esitlevad tiimid oma uuenduslikke ideid žüriile, mis koosneb valdkonna ekspertidest. Žürii annab tiimidele tagasisidet ja otsustab, millised projektid saavad sel korral rahastuse. Kokku jagatakse välja 269 100 eurot, valitud tiimidel on võimalik oma projektile saada kuni 75 000 eurot toetust.

Töötoas esitlevad oma pilootprojekte: Barrus, Complok, Creatomus Solutions, Crespect, Ektaco, Pimedate Ööde Filmifestival, ELDYCare, Electric Terminal, Elnora AI, Fusebox, ibiot, Inspirators!, LiTech, Menken Trials, Nafta Films, PlanPro, SEE Insurance Broker, Smarten Logistics, Terviseabi, uku.ai.

AI arenguprogrammi lõi teadus- ja ärilinnak Tehnopol koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga KRATT-tehnoloogiate kasutuselevõtuks Eestis. Arenguprogramm koosneb kahest töötoast aastas, AI-põhiste pilootprojektide rahastamisest, AI kiirendist ja eelseminarist, AI ideepäevadest ning kogemuslugude jagamisest. AI arenguprogramm teeb sisulist koostööd tehisintellekti ja robootikakeskusega AIRE.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.