Tehnopoli kaasabil loodi Viljandis Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaator

Inkubaatori toel on Kesk-Eesti alustavad ettevõtjad ja need, kel on plaanis kasvu- või arenguhüpe, paremini hoitud ja saavad oma arenguperioodist edasi liikuda.Foto: Shutterstock

Eile allkirjastati Viljandi kultuuriakadeemias Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori ühistegevuste lepe. Kesk-Eesti alustavatele ettevõtjatele hakkavad tuge pakkuma ka Tehnopoli kogenud mentorid ja eksperdid.

Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet sõnas, et inkubaatori toel on Kesk-Eesti alustavad ettevõtjad ja need, kel on plaanis kasvu- või arenguhüpe, paremini hoitud ja saavad oma arenguperioodist edasi liikuda. “Tänu sellele on kohapeal rohkem töökohti ja investeeringuid ning huvitavaid tooteid ja teenuseid, mis on ühtlasi ka elujõulised,” rääkis Puidet.  

Ta lisas, et inkubaatori taustaks on kolm maakondlikku arenduskeskust – Viljandi, Jõgeva ja Järva – , kus on võrgustikujõudu ja ekspertteadmisi päris palju. “Tehnopoli kaudu on meil lisaks võimalik veel abiks saada n-ö supereksperte. Me tunneme end üsna hästi selles olukorras, kus praegu oleme,” jätkas Puidet.  

Teenused, mida inkubaatoris pakkuma hakatakse, võiksid inkubaatori algatajate sõnul ulatuda üldisest arenduskoostööst ja e-inkubatsioonist, mis kätkeb koolitusi ja konsultatsioone, abini, mida vajavad idufirmalikud, kiirelt laienevad ettevõtted, kes on ka Eestist välja suunatud kasvupotentsiaaliga.

Neile hakatakse rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teenust pakkuma koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol, mis aitab kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetab igakülgselt nende laienemist välisturgudele.

“Viljandi on minu sünnilinn ja seetõttu on mul eriti hea meel, et saame piirkonna alustavatele ettevõtjatele tippkvaliteediga teenuse n-ö “koju kätte” tuua,” rõõmustas Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai.

Ta nentis, et Eestis on juba täna elaniku kohta rohkem iduettevõtteid kui kuskil mujal Euroopas, aga palju kohalikku potentsiaali on veel kasutamata. “Suured ja edukad ettevõtted ning edulood ei sünni mõistagi vaid Tallinnas ning seetõttu on oluline, et alustav ettevõtja saab esmast tuge oma kodukohas. Sealt edasi on juba terve maailm valla. Inglismaale, Prantsusmaale ja Ameerikasse eksportimiseks ei pea ettevõtja ise olema Londonis või Pariisis, ta võib vabalt olla hoopis Viljandis või Paides. Pigem on vaja oskusi, julgust, head nõu ja kontakte, mis aitavad õigete inimeste ja investeeringuteni. Seda kõike plaanimegi piirkonna uutele ettevõtjatele pakkuda,” ütles Tammai.  

Järgmise kevade lõpuks võiks olla inkubaatorist abi saanud vähemalt 20 ettevõtet. Täna on pilootprojektidena olemas juba kolm tehnoloogiaettevõtet ja koostöös Viljandi kultuuriakadeemiaga loodetakse suvel inkubatsiooni pakkuda ka loomeettevõtjatele.  

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori juhtpartner on Viljandimaa arenduskeskus ning seda käivitatakse koos Jõgeva- ja Järvamaa arenduskeskusega. Samuti tehakse koostööd kultuuriakadeemiaga, Kesk-Eesti kutseõppeasutustega, maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse ja Tehnopoliga. 

Hetkel on võimalik kandideerida Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori juhiks, töökuulutuse leiab siit.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.