Tiimiürituste korraldamisele kulub liiga palju aega? HopLocali abiga käib see kiiresti ja lihtsalt

HopLocal lubab, et nende abiga kulub tiimiürituse korraldusele aega vähem kui üks minut.Foto: Tehnopol

On aeg lähemalt tuttavaks saada järgmise start-upiga, kes on praegu Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammis – HopLocal.

Muide, Startup Inkubaatoris algas kandideerimine kaheksandasse kohorti, täpsema info leiad www.startupincubator.ee või Digigeeniuse artiklist siit.

Aga nüüd suunakem pilgud HopLocalile. Idufirma kaasasutaja Parmeet Sawhney sõnul on nende eesmärk muuta tiimiürituste korraldamine lihtsamaks ja kiiremaks. Ja parim aeg testida seesugust lahendust on muidugi jõulukuul või uue aasta alguses, mil kõik ettevõtted otsivad põnevaid võimalusi, kuidas veeta oma meeskonnaga aega töökeskkonnast väljapool.

Kuidas sündis idee luua oma start-up?

Kui minust said Wise’is tiimijuht, siis märkasin, et tiimiürituste korraldamisele kulus igas kuus märkimisväärne hulk aega. Ja see protsess polnud lihtne. Kõik tiimijuhid kulutasid aega sellele, et oma meeskonda igakuiselt planeerida ja neile ühisüritusi korraldada. See oli väheproduktiivne, aga samas oluline ülesanne ja mul tekkis mõte, et seda võiks lihtsamaks muuta nii, et tiimiürituse korraldusele kuluks aega vähem kui üks minut.

Mis on seni olnud suurim väljakutse või ebaõnnestumine ja suurim võit? 

Väljakutsed on olnud teenusepakkujatega esmakohtumiste kokkuleppimine ilma kohalikku keelt rääkimata ja põhitiimi ülesehitus, et toodet arendada ja turundada.

Õnnestumistena nimetan järgmisi asju.

  1. Võitsime Narvas toimunud Garage 48 häkatonil Kultuuriministeeriumi eriauhinna.
  2. Oleme edukalt oma platvormile koondanud üle 20 tiimitegevuse ja saime Wise’i oma kliendiks.
  3. Valideerisime toote-turu sobivuse.
  4. Pääsesime Tehnopol Startup Inkubaatorisse ja meid valiti Tehnopoli ning EstBANi ühisele demopäevale pitch’ima.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator? 

Osalesime Tehnopoli eelinkubatsiooni programmis selle aasta alguses, see oli väga hea kogemus. Mõistsime, et alustavate founder‘itena oleks meil vaja Tehnopoli teadmisi ning ökosüsteemi, et muuta meie ettevõtmine jätkusuutlikuks ärimudeliks.

Kandideerisime Inkubaatori kasvuprogrammi ka eelmisel aastal, aga ei osutunud valituks. Saime vastuvõtupaneelilt aga asjalikku tagasisidet. Otsustasime, et kui meil tuleb parem äriidee, siis proovime uuesti. Ja siin me nüüd oleme.

Kus näete oma startupi ühe ja kus viie aasta pärast? 

Me kasvame praegu iga kuuga. Valmistume oma esimeseks rahakaasamiseks ingelinvestoritelt ning soovime kindlustada oma koha Eesti turul ja aasta jooksul liikuda Soome turule.

Tahame olla esimeseks valikuks oma kasutajatele, kelle hulgas on idufirmad, kasvuettevõtted, aga ka suurkorporatsioonid. Loodame, et viie aasta pärast tegutseb HopLocal juba nii Euroopa kui USA turul.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik? 

Mitmed idufirmad arenevad praegu suurel kiirusel ja muudavad maailma paremaks. Kui peaksime valima ühe, keda ennustame järgmiseks ükssarvikuks, siis see oleks Monese.

Milliseid raamatuid, podcaste või väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Algorütm podcast.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?

Milline on nende värbamisstrateegia? Millal on võimalik osta taskukohane puhkusepakett kosmosesse?

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.