60% ettevõtetest on paigas hübriidpilvestrateegia

Foto: Shutterstock

Fujitsu ja Cloud Industry Forumi ühisest uuringust „Pilve muutuv mõju” selgub, et 60% organisatsioonidest on paigas hübriidpilvestrateegia ja 36% kasutavad eelkõige pilvepõhist lahendust.

Raport rõhutab, et avaliku pilve järele väheneb nõudlus, kuna rohkem ettevõtteid valib hübriidpilve mugavuse ja paindlikkuse. See omakordanäitab, et pilveteenuse pakkujad peaksid selle nõudluse rahuldamiseks optimeerima just oma hübriidpakkumisi.

Kuigi soov pilve ja eriti hübriidpilve omaks võtta on endiselt suur, selgus uuringust ka, et 58% vastanutest ütles, et nende ettevõttel on raske uute pilvetehnoloogiatega sammu pidada, samas kui 57% ütles, et pilvemajandus on muutnud organisatsiooni keerukamaks.

Juhtide peamiseks mureks on see, et uus tehnoloogia ei suuda integreerida pärandtehnoloogiaga (seda mainib 44%), mis näitab vajadust parema toe järele ettevõtetele, kes suurendavad pilve kasutuselevõttu.

Fujitsu UK piirkondlike müügi- ja teenusepakkujate juht Graham Bromham ütles: „Pilv pakub jätkuvalt suurt potentsiaali, et aidata ettevõtetel muuta oma lähenemist IT-le ja tulla toime tulevaste väljakutsetega, tingimusel et nad saavad toetust nende projektide pikaajaliseks õnnestumiseks.”

“Uuringutest on selge, et paljud ettevõtted vajavad selle teoks tegemiseks endiselt abi, eriti kui tegemist on pärandrakenduste integreerimisega, kuna pilvepõhised lähenemisviisid muutuvad üha tavalisemaks.”

Vajadus suurema toetuse järele on eriti asjakohane, kui heita pilk tulevikku: 88% loodab järgmise 12 kuu jooksul oma pilve kasutuselevõttu kiirendada, samas kui 42% peab pilve migratsiooni üheks oma organisatsiooni kõige olulisemaks IT-projektiks (58% vastanutest, mis on teine tulemus küberturvalisuse järel). Lisaks nimetab 80% pilveinfrastruktuuri järgmise viie aasta oluliseks tehnoloogiaks, 68% aga pilve SaaS-i.

Bromham lisas: „Ettevõtte pilvepõhise lähenemisviisi valik sõltub suuresti töökoormusest. On olemas rakendusi ja töökoormusi, mis sobivad ideaalselt pilve- või SaaS-i lähenemisviisiga, kuid aeg, risk ja kulud, mis on seotud pärandtöökoormuste ümbertöötamise ja migreerimisega, takistavad sageli pilve edukat kasutuselevõttu. Seetõttu on isu hübriidpilve järele eriti suur. Kõige edukamad pilveteenuse pakkujad on need, kes suudavad seda oma klientidele tõhusalt pakkuda.”

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.