Boeing viib sajad teenused sinna, kus lendavad nende lennukid

Boiengu jaoks on pilv loomulik keskkond.Foto: Shutterstock

Google Cloud ja Boeing on alustanud koostööd, et aidata tuntud lennundusettevõtel liikuda üle pilveteenuste peale – plaanis on kogu grupi peale Google Cloudi pilve migreerida sadu rakendusi.

Partnerlus võimaldab Boeingul lahendada traditsiooniliste kohapealsete IT-rakendustega kaasnevaid muresid ja väljakutseid, kasutades ära pilve skaleeritavust ja paindlikkust ning Google Cloudi andmeanalüütika, tehisintellekti ja masinõppe kasutusmugavust ja uusi võimalusi.

„See on oluline investeering Boeingu digitaalsesse tulevikku. Google Cloud aitab meil oma rakendusi moderniseerida ning võimendada meie inimesi uusima tehnoloogia, tööriistade ja teadmistega. Ja pidevalt uuendada kiirete tarkvarauuendustega,” ütlesBoeingi infotehnoloogiajuht Susan Doniz.

„Google Cloudi aastatepikkuse pilvejuhtimise, andmeanalüütika ja tehisintelektikogemuse tõttu jõuame koos digitaalsesse lennundustulevikku,” lisas ta.

Partnerluse raames saab Boeing oma lennundustoodete tarkvara ja majasiseste arendajate loodud rakendusi arendada ja käitata kogu ettevõtte piirides, lahendada probleeme ja luua uusi digitaalseid tooteid ja toetada oma äripartnereid. Google Cloudi automatiseerimine võimaldab Boeingil kiiremini rakendusi kasutusele võtta, kusjuures arendajad saavad kasutada ka Google’i andmeanalüütikat ja masinõppetööriistu, sealhulgas pakkudes teadmisi, mis võivad parandada Boeingu lennukitootmise tõhusust märgatavalt.

Oluline osa on siin ka kliimaneutraalsusel, sest Boeingul on kohustus hoida oma tegevuses süsiniku heitkoguseid nullilähedased. See on veel üks põhjus, miks Boeing on valinud madala süsinikujalajäljega Google Cloudi, sest see kasutab üksnes taastuvatest allikatest pärit energiat.

Google Cloudi tegevjuht Thomas Kurian ütles: “Boeing on ülemaailmne lennundusikoon ja me oleme uhked, et saime nad enda partneriks. Ootame koostööd, et muuta Boeingi äritegevust ja aidata neil jätkata uuenduslike lennundusteenuste loomist, mis aitavad lennufirmadel tõhusalt ja keskkonnasõbralikult töötada.”

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.