Google Cloud viis lõpule 5,4 miljardi dollari suuruse Mandianti omandamise tehingu

Nüüd on kõik see Google Cloudi oma.Foto: Shutterstock

Google viis lõpule 5,4 miljardi dollari suuruse Mandianti omandamise, mis viib ühe maailma tuntuima ohuteabe ja intsidentidele reageerimise turvaettevõtte Google Cloudi katuse alla.

Ettevõtted andsid ostutehingust teada selle aasta märtsis ning selle olulisust ei saa alahinnata. Kas või selle järgi, et ostusummaks oli 5,4 miljardit dollarit, mis teeb sellest ühe Google’i suuremaid oste üldse. Ostutehing ei läinud küll sujuvalt, kuid kuus kuud hiljem on nüüd Google teada andnud, et tehing on edukalt lõpule viidud.

Google Cloudi tegevjuhi Thomas Kuriani sõnul võimaldab Mandiati turvatiimi lisamine ettevõttel ohtusid paremini mõista ja neile kiiremini reageerida. Mandiati tiimid on 22 riigis üle maailma.

Oluline on kõige selle juures veel see, et Mandiant säilitab oma nime ja jätkab kõigile kättesaadavate avalike ohu-uuringute avaldamist ja ei hakka seda tegema eksklusiivselt Google Cloudi klientidele.

Mandianti asutaja ja tegevjuht Kevin Mandia ütles, et omandamine muudab tema ettevõtte tugevamaks ja kaitseb organisatsioone üle maailma paremini küberrünnakute eest. Mandiant oli see firma, kes avastas esimesena SolarWindsi küberrünnaku ja selle seotuse Vene riiklikult toetatud küberkelmidele.

Google Cloudi klientide jaoks on aga oluline see, et nende ostetud teenus muutub ilmselt turvalisemaks. Sellele viitab ka Mandia, öeldes, et paremad luureandmed aitavad erinevaid turbetoiminguid automatiseerida. Ilmselt hakkab Google seda kaarti ka välja käima enda teenuse reklaamis ja küllap nende jaoks ongi kõige olulisem saada eeliseid suurte konkurentide Amazoni ja Microsofti ees.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.