Kolme aasta pärast on ettevõtetel 70% tehnoloogilisest infrastruktuurist pilvepõhine

Foto: shutterstock

The Hackett Groupi hiljuti valminud ülemaailmsest pilveteenuste uuringust „The State of Cloud Adoption by the Numbers” selgub, et pilv on kiiresti muutumas ettevõtel normiks ning ettevõtted kasutavad seda kulude ja skaleeritavuse kõrval oma oluliste täiustuste saavutamiseks, sealhulgas innovatsiooni juurutamiseks ja kiiremaks turule jõudmiseks.

Uuringus vaadeldi enam kui tuhande organisatsiooni tulemusi ja enam kui 4000 pilve migreeritud rakendust 15 erinevas kategoorias. Selgus, et kahe kuni kolme aasta jooksul on 70% kogu tehnoloogilisest infrastruktuurist pilvepõhine. Tüüpilised ettevõtted näevad pärast migratsiooni tehnoloogilise infrastruktuuri kulude vähenemist 12%.

Muud olulised eelised:

  • Arendaja innovatsioonile pühendatud aja suurenemine 36%
  • Uute tootefunktsioonide ja funktsionaalsuse turuletuleku aeg väheneb 45%
  • 53% vähem aega, mis kulub andmetest praktilise ülevaate saamiseks
  • Kokku 44% vähem turva- ja muid kriitilise infrastruktuuri intsidente
  • 52% vähem seisakuid ettevõtete töös

Need on tulemused keskmiselt, aga uuringu parimate tulemuste saajad nägid veelgi dramaatilisemat kasu, sealhulgas tehnoloogilise infrastruktuuri kulude 37% vähenemine (rohkem kui 3 korda võrreldes tavaliste ettevõtetega) ja keskmiselt 15 protsendi võrra suurem paranemine peaaegu tosina uuringus jälgitud eesmärgi osas.

Hackett Groupi juht Michael Fuller ütles: „Selle uuringu eesmärk oli vaadata reklaamist kaugemale ja mõõta tõeliselt pilvele ülemineku ja pilve infrastruktuuri eeliste maksimeerimise eeliseid. Ja tulemused näitavad selgelt, et ettevõtted kasutavad pilve laia strateegilise väärtuse pakkumiseks. See puudutab paremat turvalisust, paremat kiirust, kvaliteeti ja paindlikkust. Parimal juhul võib pilvimigratsioon olla aluseks, mis võimaldab ettevõtetel oma tooteid ja teenuseid kiiresti täiustada.”

Hackett Group avaldas uuringu osana oma uue Cloud Value Assessment Services Offering käivitamisest – teenus, mille eesmärk on aidata ettevõtetel mõista, kuidas optimeerida praeguste pilves olevate rakenduste haldamist ja tulevast pilve migreerumist.

Hackett Groupi pilveteenuste uuring toimus 2021. aasta detsembris. Uuring on mõeldud viieaastase uurimise esimeseks sammuks, mille eesmärk on aidata ettevõtetel mõista pilvemigratsiooni ning kulude, väärtuse, jõudluse ja kogemuste pidevat haldamist.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.