Teeme selgeks: mis vahe on VMware’i majutamisel AWS-i või Azure’i pilves?

Viimaste aastatega on ettevõtetel tekkinud võimalus hakata kasutama nii-öelda hübriidpilve, kus osa teenuseid on oma majas serveris, osa aga avalikus pilveteenuses, kuid kasutaja jaoks on kõik teenused ühtmoodi kasutatavad.

VMware pakub näiteks oma keskkonna kasutajatele ametlikult alates 2017. aastast võimalust kasutada Amazoni AWS-i ning 2019. aastast lisaks ka Microsofti Azure’i, nii nagu igaühele parem tundub. Aga kui firma on otsustamisel alles alguses ja ei tea, kumba valida? Siin on mõned soovitused, mis nende kahe lahenduse juures erineb.

VMware on maailma üks suurimaid tegijaid virtualiseerimises ja aitab kasutada erinevat tarkvara hoopis vähemate füüsiliste serverite peal – virtualiseerimine lubab rakenduste jaoks tekitada piisava hulga virtuaalseid servereid. Hübriidpilves võivad aga need füüsilised serverid, mille peale rakendused tööle pannakse, asuda nii oma majas kui ka teenusepakkuja juures. VMware´i poolt on siiski vaja neile pilveplatvormidele tuge ja kinnitust, et kõik töötab taustal nähtamatult.

VMware ise pilveteenuseid ei paku, aga lubab neid kasutada vastavalt vajadusele teistel platvormidel, tagades toe kahele suuremale – AWS-ile ja Azure´ile.

Palju ühist

Nii Amazoni AWS-il kui Microsofti Azure’il on palju ühist. Põhiline, mis neil ühine, on muidugi see, et mõlemad pilveteenused toetavad integreerimist VMware’i hübriidpilvelahendustega. Oma privaatpilve saab viia avalikku pilveteenusesse ja ühendada erinevad pilved ühte süsteemi. Mõlemates saab virtuaalmasinad tööle panna VMWare’i virtualiseerimistarkvaraga vSphere.

Mõlema lahendusega saab teha üsna samasid asju: jaotada töökoormust näiteks tipphetkedel, laiendada sujuvalt andmebaasi ja salvestusmahtu, võtta vajadusel juurde arvutusvõimsust suuremahulisteks töödeks, kasutada pilve varunduseks.

AWS – ligi pool turust

VMWare’i paigutamisel AWS-i pilveplatvormile võib arvestada, et oled usaldanud oma lahenduse turuliidri platvormi hoolde. AWS-il on hinnanguliselt peaaegu pool turust (natuke alla 50%). Azure seevastu hõivab ligi 10% turust.

VMware’i peamised eelised AWS-is on järgmised:

  • Kasutusel on tuttavad VMware’i enda tööriistad. vSphere ja vSAN on kohe AWS-is kasutatavad, lihtne on luua uusi virtuaalmasinaid ja jooksutada tarkvara riistvarast sõltumatult.
  • Ressursside lisamine ja haldamine käib vaid mõne hiireklikiga.
  • VMware hoiab teie pilve töökorras, tegeleb turvauuenduste ja täiendustega.
  • Paindlikumad SLA-d ehk lepingud klientidega teenusetaseme tagamiseks.

Azure, kui Microsoftiga ollakse tihedamalt seotud

Kui ettevõttel on traditsiooniliselt kasutusel Microsofti lahendused, siis võib olla mõistlik ja paljudele ka tuttavam kasutada Azure’i pilve. Selle eelised on järgmised:

  • Hea integreeritus Microsofti teenuste ja tarkvaraga ning tuttavad töövahendid Microsofti lahenduste kasutajatele
  • Microsoft hoolitseb turvauuenduste ja täienduste eest

Mille kasuks otsustada?

Millist pilveteenust Eestis kasutada? Nii AWS kui Azure võivad mõlemad meile olla isegi liiga kauged ja suured, nii et keskmisel Eesti ettevõttel võib olla hoopis mõistlikum leida endale kolmanda lahendusena mõni kohalik pilveteenuse pakkuja või vahendaja. Kui aga oma pilve üles ehitada suurte teenusepakkujate lahenduse peale, siis võiks olla paindlikum lahendus VMware AWS-i platvormil, Microsofti teenuste ja toodetega harjunutele aga Azure.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.