Tasuta tööriist aitab ettevõttel pilves toimuvat optimeerida ja sellest paremini aru saada

On pilve kevadkoristuse aeg.Foto: shutterstock

Pilveanalüütika Alkira andis välja tasuta tööriista Cloud Insights, mis aitab aru saada sellest, mis sinu pilves toimub ning seda optimeerida.

Flexera 2022. aasta pilveteenuste aruandest selgub, et ettevõtetel läheb peaaegu kolmandik (32%) pilveressursist raisku. Aruanne pakub ettevõtetele lahenduseks olemasolevate pilveressursside optimeerimise. Pandeemia ajal suurenesid ettevõtetel pilvekulud ja ja see avaldab täiendavat survet pilverakenduste optimeerimiseks. Kulude kasv ei näita sel aastal märke aeglustumisest, sest IDC prognoosib pilveinfrastruktuuri kulutuste kasvu 2022. aastal 21,7%.

Alkira Cloud Insights aitab pilvearhitektidel ja võrguadministraatoritel pilvetaristu üle paremat kontrolli hoida. Tööriist pakub soovitusi turvalisuse parandamiseks, kulutuste optimeerimiseks ja pilvevõrgu jõudluse suurendamiseks Amazon AWS-i ja Microsoft Azure’i keskkondades. Tööriist aitab avastada dubleerivaid IP-aadresse, lubamatuid interneti-juurdepääse, kasutamata võrke ja turberessursse, valesti konfigureeritud turbesätteid ja arvestamata jäänud IT-ressursse.

„Paljud organisatsioonid läksid Covidi alguses järsult oma tegevustega rohkem pilve, et toetada kaugtööd ja digitaalset transformatsiooni,” ütles Alkira tegevjuht ja asutaja Amir Khan.

„Kuna nihe oli nii äkiline, keskendusid paljud organisatsioonid alguses sellele, et asjad pilves lihtsalt töötaksid; kasutuselevõtt polnud kaugeltki optimeeritud. Alkira Cloud Insights võimaldab ettevõtetel teha kevadist suurpuhastust. Tööriist aitab sujuvamaks muuta pilve juurutamist, parandada turvalisust ja kõrvaldada kulukad ressursse, mida pole vaja.”

Cloud Insights tuvastab organisatsiooni AWS-i ja Azure’i pilvevõrgu keskkonnad ja ettevõtted saavad täieliku ja automatiseeritud nimekirja oma võrgu- ja turberessurssidest. Nad saavad ka kasutatavaid andmeid, sealhulgas soovitusi pilvekasutuse, turvalisuse ja kulutuste parandamiseks. Kõike seda saab hallata dashboard’il, kuhu koondatakse kokku kõik teated ja soovitused. Samuti on võimalik konfigureerida automatiseeritud aruandlust, et olla kursis pilvevõrgu keskkonnas tehtud muudatustega.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.