Traditsioonilised lähenemisviisid järgmise põlvkonna IaaS vajaduste rahuldamiseks ei tööta

Foto: Shutterstock

VMware on valmis saanud vSphere 8-ga. VMware vSphere 8 on ettevõtetele mõeldud kaasaegsete rakenduste käitamise ja halduse platvorm, mis toob pilvekeskonna eelised kohapealsesse keskkonda. Lisaks suurendades jõudlust eraldiseisvate andmetöötluskaartide (DPU) ja graafikakaartide (GPU) kaudu ning kiirendades innovatsioonivõimekust ettevõtte jaoks tänu valmis integreeritud Kubernetesega.

Kaasaegsete aplikatsioonide maht ja keerukus kasvavad, mis suurendavad nõudlust IaaS teenuste järele, mis pakuvad vajalikke põhifunktsioonaalsusi. Kasvav nõudlus tarkvaraga määratletud infrastruktuuriteenuste järele koormab serverite keskprotsessoreid (CPU) rohkem, jättes rakenduste jaoks vähem arvutustsükleid. Uuemaid riistvarakiirend nagu DPU-d (tuntud ka kui SmartNIC-id), kasutatakse edukalt infrastruktuuri funktsioonide käitamiseks vabastades CPU tsükleid rakenduste töös hoidmiseks.

Traditsioonilised lähenemisviisid ei ole piisavad

Uue serverimahu lisamine, et rahuldada kasvavat nõudlust taristu järele, suurendab kapitali- ja opereerimiskulusid. Rakendusspetsiifilised andmelaod, näiteks GPU-põhised serverid masinõppe rakenduste jaoks, ei skaleeru hästi eelmise põlvkonna rakenduste töös hoidmiseks. Selle tulemuseks on paindumatu arhitektuur, mis toob kaasa täiendava keerukuse taseme igapäevases töös.

Koondunud domeenis, kus aplikatsioonid töötavad koos infrastruktuuriteenustega, muutub CPU üheks valupunktiks, nagu on näidanud turvaaukude ära kasutamine näiteks läbi DDoS rünnaku. Lisaks eeldatakse, et IT-organisatsioonid pakuvad ühtseid infrastruktuuri tarbimise võimalusi mitme pilve keskkonnas, et arendada, juurutada ja hooldada suure jõudlusega rakendusi kulutõhusalt ja turvaliselt.

Suurenev jõudlus

vSphere 8 juhatab sisse heterogeense andmetöötluse uue ajastu, tutvustades VMware vSphere Distributed Services Engine kaudu ettevõtetele andmetöötlusüksusi (DPU). vSphere Distributed Services Engine on järgmine samm kaasaegsete rakenduste pilveinfrastruktuuri arendamises, kus taristuteenuste haldamine jaotatakse CPU ja DPU vahel.

DPU-d võimaldavad läbi võrgufunktsioonide kiirendamise kõrgemaid läbilaske ja latentsuse nõudeid, mis on vajalikud tänapäeva hajutatud töökoormustele laitmatuks töötamiseks. Lisaks vabastavad DPU-d rakendustele rohkem CPU ressursse. Eelnimetatu kasutegur protsentides on 36% parem läbilaskevõime, 27% väiksem latentsus ja 20% madalam koormus CPU-dele.

DevOps innovatsiooni võimaldamine

Kuigi Kubernetes on laialdaselt kasutusele võetud konteinerite orkestreerimistehnoloogia, siis vajavad IT-organisatsioonid siiski lihtsat viisi konteinerite haldamiseks koos virtuaalmasinatega. Seetõttu lõi VMware automatiseeritud Kubernetese halduskeskuse, mis on vSphere’i sisse ehitatud.

vSphere 8 toob endaga kaasa VMware Tanzu Kubernetes Grid 2.0, mis on loodud selleks, et aidata IT-meeskondadel ja arendajatel toime tulla agiilsetearenduskeskkondade kasvava keerukusega. Tanzu Kubernetes Grid´i uusim versioon lisab uut paindlikkust ja kontrollivõimekust klastri loomisele, avatud lähtekoodiga API´le ja elutsükli haldusvõimalustele.

vSphere 8 abil saavad IT-administraatorid juurutada pilve lisateenuseid, mis kaitsevad rakendusi ja optimeerivad infrastruktuuri ressursside kasutust. VMware Cloud Disaster Recovery lisamoodul suurendab missioonikriitiliste rakenduste vastupanuvõimet, kaitstes neid seisakute ja rünnakute eest. VMware vRealize Operations lisateenus pakub ettevõtte infrastruktuuri võimsuse planeerimist ja optimeerimist õige suurusega, et see sobiks rakenduste olemasolevate ja tulevaste vajadustega.

Hoolduste kestvuse vähenemine

On-premises ja edge rakenduste koormuste kasvuga on nende esialgne paigutus ja migratsioon kriitilised aspektid, mis aitavad infrastruktuuritiimidel maksimeerida teenuse kättesaadavust, efektiivset kasutust ja minimeerida seisakuid. vSphere 8 annab vSphere Distributed Resource Scheduler´le ja vMotion´le olulise uuenduse.

Distributed Resources Scheduler võtab nüüd paigutusotsuste tegemisel arvesse rakenduse mälukasutuse. Läbi selle on võimalik rakenduste ressursivajadusi optimaalsemalt paigutada, võttes arvesse rakenduse mälu vajadusi.

vSphere 8 võimaldab nüüd lühendada hooldusakende kestvust. Olukorras, kus ühenduse kiirus on aeglane, võib ESX tõmmiste üles laadimine võtta liiga palju aega, et hosti uuendus jõutaks ära teha ette nähtud ajaraamis. Nüüd on võimalik ESX tõmmised enne hosti uuendust ette ära laadida severisse ilma hosti uuendust alustamata. Võimaldades seeläbi naasta kiiremini tavapäraste toimingute juurde.

vMotion lubab nüüd Intel Scalable I/O virtualiseerimist (Intel SIOV) toetavatel hostidel töötavate virtuaalmasinate migreerimist. Rakendused saavad nüüd samaaegselt kasu SIOV-i läbilaskevõimest ja mobiilsuse eelisetest üle kogu vSphere’i infrastruktuuri.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.