Uue eurodirektiivi tõttu peavad erinevad veebiplatvormid hakkama maksu- ja tolliametile (MTA) esitama detailset infot enda keskkonnas tegutsevate müüjate ja teenusepakkujate ning nende teenitud tulu kohta. Reaktsioonid platvormipidajatelt on äärmusest äärmusesse: näiteks Wolti ja Bolti hinnangul on täiendav läbipaistvus igati positiivne, Osta.ee aga kardab, et nende äri saab tõsiselt pihta ja kasutajad võivad liikuda hoopis kahtlasematesse müügikeskkondadesse.
DAC7 direktiivi järgi peavad eri tüüpi platvormide haldurid hakkama edastama infot inimeste kohta, kes teevad vähemalt 30 tehingut, näiteks osutavad kullerteenust või müüvad käsitööehteid, ja/või saavad ühe konkreetse müügitehinguga üle 2000 euro tulu. Uurisime kullerteenuse platvormidelt ja ostu-müügikeskkondadelt, kuidas nad muutusesse suhtuvad.
Bolt teatas, et üleeuroopaline DAC7 direktiiv on igati tervitatav. “See on veel üks samm läbipaistvuse tõstmiseks, mis tagab selle, et kõik turuosalised jagavad andmeid maksuametitega ühtsete reeglite alusel,” ütles Bolti pressiesindaja Liisi Maria Muuli.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.