Üks maailma suurimaid ettevõtteid Amazon, kellel on sama palju töötaid kui Eestis elanikke, väljus koroonakriisist võitjana. Hüppeliselt kasvas nii tema ärimaht kui ka väärtus. Kuid osaliselt just koroonapandeemia ajel peab ettevõte võitlust, mis võib muuta mitte ainult tema senist ärimudelit ning väärtusi, vaid mõjutab kaudselt kogu tehnoloogiasektorit.
Piltlikult tuleb pauk justkui luuavarrest. Alabama osariigis asuvast väikelinnast Bessemer, mis jääb elanike arvult Viljandi ja Kohtla-Järve vahele. Kohast, kus majandus kiratseb, veerand elanikest elab allpool vaesuspiiri ja töökohti napib. Seevastu Amazonil on piirkonnas suur mõju, sest ta pakub kohalikus laos tööd ligi 5000 inimesele. Ometi kaaluvad lao töötajad korporatsiooni esimese ametiühingu loomist. Tegu oleks ka esimese ametiühinguga tehnoloogiafirmas.
Majanduslehed, seahulgas Financial Times, nimetavad seda õigusega Taaveti ja Koljati võitluseks. Tegu on sügavalt uskliku piirkonnaga, kus religioon mängib elanike elus kandvat rolli. Kohalikud näevadki seda mitte niivõrd võitlusena raha, vaid õigluse ja moraali eest. Hea ja kurja vahel. Selle nimel, mis on õige, õiglane ja aus, kirjutas Vox.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.