Eesti IT-taristu sai Euroopa kõrgeima tunnustuse. Mida see tähendab?

EN 50600 sertifikaadi üleandmine, Tõnu Grünberg ja Joachim Faulhaber.Foto: Andres Oolberg

Digiriigina tuntud Eesti jõudis nüüd ametlikult parimate sekka ka oma IT-taristuga. Sel nädalal lõppes ligi kolm aastat väldanud auditeerimine, millega tunnustati Baltikumi suurimat andmekeskust EN 50600 sertifikaadiga, mis kinnitab kompleksi vastamist kõrgeimatele rahvusvahelistele standarditele. Tegemist on ainsa sellise andmekeskusega Baltikumis ja Soomes, aga mis uhkest kiitusest tegelikult kasu on?

Sertifikaati vastu võttes selgitas Greenergy Data Centersi tegevjuht Tõnu Grünberg, et ajastul, kus meie elu ja äri kolib aina enam internetti ning iga bitt ja bait internetis peab omakorda kuskil füüsiliselt asuma, kasvab ka IT-taristu roll. “Andmekeskus on oma olemuselt vundament. IT-seadmed ja neist miljonite kasutajateni jõudvad e-teenused püsivad sellel vundamendil. Mida tugevam, turvalisem ja vastupidavam see on, seda töökindlam on meie tulevik,” lisas Grünberg.

Greenergy Data Centersit Eesti IT-taristu arendamise eest tunnustanud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Kristjan Järvani sõnul vajab rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline e-Eesti nutika tööjõu ja maailmamuutvate tarkvaralahenduste kõrval kahtlemata ka raudkindlat vundamenti. “EN 50600 sertifikaadi andmine piirkonna suurimale andmekeskusele kinnitab, et Eesti digiedulugu püsib tugeval alusel ning areng toimub võrdselt erinevates valdkondades,” sõnas Järvan.

Ministri sõnul edendab kõrge tunnustus nii siit maailma suunduvate ettevõtete väljavaateid kui kasvatab meie ärikeskkonna atraktiivsust välisettevõtetele ja uutele investeeringutele.

Tallinna külje all asuvat Baltikumi suurimat andmekeskust tunnustati EN 50600 sertifikaadiga. Foto: Tõnu Tunnel

Andmekeskust auditeerinud Saksa ettevõtte TÜV Informationstechnik GmbH (TÜVIT, Member of the TÜV NORD GROUP) andmetel on EN 50600 näol tegemist esimese ja ainsa Euroopa standardiga, mis vaatleb terviklikult andmekeskuse planeerimist, ehitamist ja opereerimist. “See seab selged nõuded elektri-, jahutus-, turva- ja sidesüsteemidele ning üldehitusele. Lisaks määrab parimale praktikale toetuvad raamid andmekeskuse opereerimisele. Oleme sertifitseerinud sadu andmekeskuseid ning võin rõõmuga kinnitada, et Greenergy Data Centers kuulub neist parimate sekka,” selgitas andmekeskuste hindamise osakonna juht Joachim Faulhaber. Lisaks tagab andmete hoidmine EN 50600 sertifikaadiga andmekeskuses, et kõik tingimused vastavad ka tulevikus karmistuvatele Euroopa Liidu keskkonnamõju nõuetele.

Niisiis kokkuvõtlikult tähendab sertifikaat Eesti ettevõtete jaoks senisest konkurentsivõimelisemat ja tulevikukindlamat vundamenti oma äri kasvatamiseks.

Greenergy Data Centers on Baltikumi kõige suurem, turvalisem ja energiaefektiivsem andmekeskus. Andmekeskuse esimesse majja mahub seadmeid kahe jalgpalliväljaku jagu ning kompleksi elektriühendused suudaksid toita keskmise Eesti linna. Milliste ulmelahendustega GDC keskuses andmeid kaitstakse, sellest oleme blogis varem kirjutanud.

Greenergy Data Centers andmekeskuse rajamist Tallinna külje alla rahastas Kolme mere algatuse investeerimisfond. Fondis on üheks investoriks teiste hulgas ka Eesti riik.

Vaata videot sertifikaadi üleandmisest:

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.