Miks on mitmikpilve ehk multicloud lähenemine mõistlik?

Mis on mitmikpilv ehk multicloud?Foto: Shutterstock

2023. aastal suunavad ettevõtted üha enam oma tegevust pilveplatvormidele. Selle trendi ajendiks on tarbijad, kes jätkuvalt kasutavad veebipõhiseid platvorme, et jääda ühendatuks kasulike teenuste ja toodetega. Koos kohaloleku kasvuga suureneb ka investeeringute maht pilvelahendustesse. Oluline on märkida, et aasta-aastalt suureneb ettevõtete arv, kes suunavad oma investeeringuid pilvetehnoloogiatesse.

Mitmikpilve ehk multicloud strateegia eelised on juba täna kasutatavates tehnoloogiates selgelt märgatavad. Kui on näiteks vaja teha varukoopiaid avaliku ja erapilve kaudu või lisada paindlikkust andmeanalüüsi abil, võib mitmikpilv olla pragmaatiline kokkuhoiukoht. Ettevõtted saavad valida, millised analüütikavahendid sobivad nende vajadustele kõige paremini, tehes koostööd mitme pilveteenuse pakkujaga.

Kuigi see pole kerge ülesanne, teeb mitmikpilve lahendus väärtuslikuks just sellised põhiteenused nagu andmeanalüüs ja salvestamise toetamine. Mitmikpilve strateegia võib parandada ettevõtte skaleeritavust, paindlikkust ja kogukulusid. Toome välja kolm eelist, mida iga ettevõte peaks saama mitmikpilve strateegiast!

1. Paranenud jõudlus läbi mitme pilveteenuse pakkujate võimekuse

Igal pilveteenuse pakkujal on erinevad omadused, seega on kasulik kombineerida erinevaid platvorme jõudluse tõstmiseks. Mitmikpilveplatvormi kombineerimine võimaldab ettevõttel keskenduda teatavatele võimalustele, ilma et nad peaksid maksma millegi eest, millel on vähe mõju.

Enne sellise otsuse tegemist on oluline arutada seda oma meeskonnaga ja uurida hoolikalt, milline pilveteenus vastab teie nõuetele kõige paremini. Igal ärisegmendil võivad olla erilised nõuded ja eelised. Oletame, et teil on põhiinfrastruktuur AWS-is, kuid soovite kasutada Pilvio virtuaalmasinaid. Mitmikpilve lähenemisviis võimaldab teil jätkata AWS-is töötamist samal ajal, kui osad komponendid töötavad Pilvios.

2. Skaleerige ja arendage ilma end pilvepakkuja juures lukustamata

Kuigi eksklusiivsete teenuste ja eripakkumiste atraktiivsus võib olla piisav, et sundida mõnda ettevõtet täielikult pühenduma ühele pilveteenuse pakkujale, siis tihti varjutab madalama alghinna lühiajaline kasu kiiresti pikaajalise lepingu kahjuks. Näiteks kui rakendused on mõeldud töötama ainult ühel platvormil, on ettevõtetel tehnoloogiliselt raske sellest loobuda. Kuigi alustades suurematel pilveplatvormidel on teie leping vaid kaheaastane, võib uue platvormi rakenduste ümber programmeerimiseks või üles ehitamiseks kuluv aeg võtta enam kui aasta.

Probleemid teenusepakkuja lukustusega tulenevad peamiselt kahest aspektist:

  • Teie ettevõte laieneb eksponentsiaalselt ja kasvate oma tarnijast välja. Selle stsenaariumi korral võib ühe teenusepakkujaga seotud olemine takistada tootlikkust ja piirata teie ettevõtte potentsiaali laieneda.
  • Teie ettevõte on ümberkujundamisel ja vajab kärpimist. Sellises olukorras tähendab ühe pakkujaga seotud olemine raha kulutamist platvormile, mida te enam mõistlikult ei kasuta.

Mõlemad võimalused seavad ohtu teie ettevõtte lühiajalised ja pikaajalised plaanid ning lisavad liigseid kulutusi. Kui kasutate mitmikpilve strateegiat, saavad teie rakendused töötada mitmel platvormil korraga.

3. Vähendage kulutusi, makstes ainult vajalike pilveteenuste eest

Erinevate pilveplatvormide valimine võimaldab ettevõtetel otsida parimaid hindu, hinnates samal ajal, millised teenused vastavad kõige paremini nende vajadustele. Jällegi võib tunduda, et ühe teenusepakkujaga lepingu sõlmimine on lihtne viis hea hinna saamiseks. Enamik teenusepakkujaid, nagu AWS või Azure, stimuleerivad oma kliente isegi odavamate hindadega ja täiendavate teenustega. Siiski on oluline mõista, et nii nagu pilveplatvormid ja -tehnoloogiad pidevalt arenevad, kasvab ka teie ettevõtte sõltuvus sellistest platvormidest.

Üks käegakatsutav viis, kuidas mitmikpilve arhitektuur võib säästa raha, on kulutused andmesidele (bandwidth). AWS muudab andmete sissetoomise lihtsaks, kuid nende väljaviimine võib olla kulukas. Kui teil on suur väljaviimise andmeside vajadus, siis võib mitmikpilve lahendus olla kulude kokkuhoiu seisukohast väga mõistlik. Teine võimalus säästa bandwidth’iga seotud kulusid on kasutada suurema bandwidth’i aktiivsuse korral privaatpilve, kus maksate selle serveri eest järjepidevat tasu. Kuigi avaliku pilve eelis seisneb selle paindlikkuses, võib see tekitada kulusid, kui majutate oma avalikus pilves suurel hulgal bandwidth’i ressursse. Seepärast on väga oluline hinnata regulaarselt oma ettevõtte vajadusi ja olla kursis muutustega.

Korraliku rakendamisega saate maksimeerida oma mitmikpilve strateegia eelised.

Selleks, et saada mitmikpilvepõhisest lähenemisviisist kõige rohkem kasu, on oluline omada eesmärki, mida soovite saavutada. Kuna teie investeering sellesse projekti on märkimisväärne, tasub võtta aega, et tagada, et teie mitmikpilve strateegia rakendamine oleks sama põhjalik kui platvormi valikuprotsess.

Metoodiline lähenemine aitab teil vältida kulukaid vigu ja võimalikke turvariske. Vajadusel võtke kasutusele meeskond, kes jälgib bandwidth’i kogu ülemineku ajal või delegeerib uue mitme faktoriga autentimise poliitika rakendamise. Jälgides aga algusest peale hoolikalt oma meeskonna erinevate pilvede kasutamist, on teil head võimalused saavutada vajalik kulude kokkuhoid ja jõudluse paranemine.

Lisades Pilvio oma strateegiasse

Kasutades mitmikpilve strateegiat, saate tuua Eestisse lihtsasti ligipääsetavad ja sageli kulukad infrastruktuuri komponendid. Kasutades selleks Pilvio virtuaalservereid ja S3 Object Storage’i teenust, mis lisaks kohalolekule pakub ka paindlikkust ja kohalikku abivalmis tuge.

Mugavamaks kasutamiseks oleme loonud REST-API liidese, mis võimaldab teil kogu teenuse juhtimise käsurea kaudu teostada. Uuri lisa Pilvio kodulehelt!

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla