Viis asja, milles Eesti pilveteenus teeb globaalsetele hiiglastele silmad ette

Miks eelistada pilveteenuse valikul eestimaist?Foto: Shutterstock

Viimastel aastatel on pilvandmetöötlus muutunud lahenduseks ettevõtetele, kes soovivad lihtsustada oma IT-taristut, vähendada kulusid ja saavutada konkurentsieelist digitaalsel turul. Tänu arvukatele eelistele, nagu paindlikkus, skaleeritavus ja madalad alginvesteeringud, on pilveteenused äratanud nii väikeste kui ka suurte ettevõtete tähelepanu. Turul pakutavate pilveteenuste pakkujate suurest hulgast domineerivad mitmed rahvusvahelised hiiglased, nagu Amazon Web Services, Microsoft Azure ja Google Cloud Platform.

Paljude ettevõtete ja asutuste jaoks võib aga kodumaise pilveteenuse pakkuja nagu Pilvio valimine anda mitmeid eeliseid rahvusvaheliste hiiglaste ees. Vaatame üle, miks on pilveteenuse valikul mõistlikum eelistada eestimaist!

Regulatiivsete nõuete täitmine ja andmete suveräänsus

Üks oluline põhjus kodumaise teenusepakkuja valimiseks on vastavus kohalikele seadustele ja eeskirjadele, sealhulgas andmekaitsele ja privaatsuspoliitikale. Mõnes riigis nõuavad seadused, et organisatsioonid säilitaksid konkreetseid tundlikke kliendi- ja äriandmeid riigi piirides. Kohaliku teenusepakkuja valimisega saavad organisatsioonid tagada, et nad täidavad neid andmete suveräänsuse nõudeid.

Lisaks on kodumaised teenusepakkujad tõenäolisemalt kursis riigi spetsiifiliste eeskirjade ja seadustega, mis aitab organisatsioonidel nende keeruliste nõuetega hõlpsasti toime tulla.

Madalam latentsus

Viivitus on rakenduse jõudluse oluline tegur, eriti valdkondades, kus reaalajas töötlemine on ülioluline. Andmekeskuste asukoht mängib latentsuse määramisel olulist rolli. Paljudel juhtudel suudavad kodumaised teenusepakkujad pakkuda oma kohalikele klientidele väiksemat latentsust, kuna andmekeskuste lähedus mõjutab andmeedastusaja pikkust. Madalama latentsuse korral võivad organisatsioonid oodata kiiremat ja tõhusamat töötlemisaega, mis toob kaasa parema kasutajakogemuse ja suurema kliendirahulolu. Pilvio serverid on majutatud Tallinna külje all asuvas Greenergy Data Centersi andmekeskuses ja sedasi saab Pilvio pakkuda oma kohalikele klientidele väga head jõudlust.

Kultuuriline ja keeleline mõistmine

Rahvusvahelised hiiglased ei pruugi mõista unikaalseid kohalikke vajadusi samal tasemel kui kodumaine teenusepakkuja. Kasutades kodumaist teenust, saavad organisatsioonid nautida paremini kohandatud ja kultuuriliselt tundlikke teenuseid. Kodumaine ettevõte suudab tõenäolisemalt kohandada oma pakkumisi kohalikele turgudele ja pakkuda kliendituge kohalikus keeles, tagades kasutajatele parema kogemuse.

Konkurentsivõimeline hinnakujundus ja kulude kokkuhoid

Kuigi rahvusvahelistel suurettevõtjatel on märkimisväärsed ressursid ja mastaabisääst, mõistavad kodumaised teenusepakkujad sageli paremini kohalikke turusuundumusi ja suudavad pakkuda piirkonnale kohandatud konkurentsivõimelist hinnakujundust. Lisaks sellele võivad kodumaiste teenusepakkujate üldkulud olla väiksemad, mis võimaldab neil kulude kokkuhoidu konkurentsivõimelise hinnakujunduse näol klientidele edasi anda.

Kohaliku majanduse edendamine

Kohaliku teenusepakkuja valimine aitab kaasa kodumaise IT-tööstuse kasvule, sest see soodustab investeeringuid riigi digitaalsesse taristusse ja oskuste arendamisse. Kodumaise teenusepakkuja toetamisega saavad organisatsioonid parandada kohalikke tööhõivevõimalusi ja aidata kaasa riigi pikaajalisele majanduskasvule.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kuigi pilveteenuste sektori rahvusvahelised hiiglased pakuvad mitmeid eeliseid, näiteks tugevat infrastruktuuri ja ulatuslikke ülemaailmseid võrgustikke, on kodumaistel pilveteenuste pakkujatel unikaalsed eelised, millest võivad ettevõtted kohalikul turul kasu saada. Sellised eelised, nagu õigusnormide järgimine, madalam latentsus, kultuuriline ja keeleline mõistmine, konkurentsivõimeline hinnakujundus ja kohaliku majanduse toetamine, muudavad kodumaised teenusepakkujad atraktiivseks alternatiiviks.

Kuna ettevõtted püüavad üha enam digitaalses maailmas eristuda, võib koostöö kodumaise teenusepakkujaga olla oluline samm edu suunas. Pilvio teenuste kasutuselevõtt on lihtne ja kiire. Ootame meid järele proovima ja nimetatud eelistes ise veenduma.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.