GreenEST Summit tõi Kultuurikatlasse kokku Euroopa rohekogukonna

Liftikõnede võistluse, kus rohetehnoloogia iduettevõtted esitlesid uuenduslikke lahendusi, võitis ELMO rent.Foto: Tehnopol

Eelmisel nädalal toimus Tallinnas Kultuurikatlas juba neljandat korda regiooni suurim rohetehnoloogia konverents GreenEST Summit 2021, kus arutleti toormete kriisi, roheliste ärimudelite ning rohemajanduse investorite, bioökonoomika, targa linna lahenduste, energeetika ja õiglase ülemineku teemadel.

Hübriidsündmus tõi kokku kohalikud ning rahvusvahelised avaliku- ja erasektori eksperdid, rohetehnoloogia iduettevõtted ja suurkorporatsioonid ning investorid.

Konverentsi avakõned pidasid Euroopa Komisjoni esindaja Vivian Loonela ja Euroopa Toorainete Liidu juht Massimo Gasparon. Vivian Loonela andis põgusa ülevaate Euroopa rohelisest kokkuleppest ja sellest, kuidas Euroopa Liit plaanib jõuda kliimaneutraalsuseni aastaks 2050. Loonela tõdes, et kuigi vajalike muudatuste tegemine võib tunduda majanduslikus mõttes kulukas, on pikas perspektiivis tunduvalt kulukam see, kui me ei tee midagi. 

GreenEST Summit ühe peakorraldaja ning Tehnopoli rohetehnoloogia juhi Ragmar Saksingu sõnul võib selleaastase konverentsiga igati rahule jääda, sest piletimüügiga püstitati lausa rekordeid: osalejaid oli üle 300, neist enamik kuulas veebis.

“Järgmisel aastal toimub GreenEST Summit juba viiendat korda ja julgen loota, et siis on huvi veelgi suurem,” sõnas Saksing, kelle eestvedamisel konverentsi nelja aasta eest korraldama hakati. 

Lisaks sisukatele kõnedele ja arutelupaneelidele toimus konverentsil ka virtuaalne liftikõnede võistlus, mille raames erinevad rohetehnoloogia iduettevõtted esitlesid enda innovatiivseid lahendusi.

Osalesid Bisly, Põhuplaat, Hauseco, BugBox, Solaride, Fusebox, UP Catalyst, E-pavement, ACDC, Humico, Muon Solutions, ELMO Rent, Ubik Solutions, EyeVi. Technologies. Publiku hääletuse tulemusel osutus võitjaks ELMO Rent. Auhinna panid välja Äriinglite Assosiatsioon EstBAN ja Advokaadibüroo Triniti.

“Positiivne üllatus EstBANi näol sobib meile ajaliselt ideaalselt, sest oleme just välismaale sisenemiseks Nasdaqile järgmist vooru ettevalmistamas ja EstBANi kogemus ning võrgustik aitab meil kindlasti parimad rahastusega seotud otsused teha,” lisas ELMO Rendi asutaja ja nõukogu juht Enn Laansoo jr.

GreenEST Summiti korraldustiim.Foto: Tehnopol

GreenEST Summiti korraldustiimi kuulusid: EIT RawMaterials, TalTech, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Cleantech Estonia MTÜ, PAKRI Teadus- ja tööstuspark.

Toetajad: Tallinna linn, Keskkonnaministeerium, Estonian Business Angels Network EstBAN, Advokaadibüroo TRINITI, Acento, Forgreenerlife.com.

Järgmine GreenEST Summit toimub 2022. aasta sügisel. Broneeri pilet järgmiseks aastaks!

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.