Tehisaru kaasamine toote- ja teenusearendusse on paljude ettevõtete jaoks võtmetähtsusega. Kui mõned on AI juba edukalt oma ettevõtmisse integreerinud, siis teised aga otsivad selleks alles võimalusi. AI-tehnoloogiaid juba edukalt rakendanud ettevõttete sõnul toob see kaasa efektiivsuse kasvu, kulude kokkuhoiu, parema otsused ja kliendikogemuse ning avardab võimalusi uute käibevoogude leidmiseks.
Tihedas konkurentsis on tõenäolisemalt edukad need, kes suudavad tehnoloogia kiire arenguga kohaneda, seega tasub tehisaru võimalustest oma äri arendamisel julgesti kinni haarata! Aga kuidas?
Vajalikku inspiratsiooni, kogemusi ja vastuseid küsimustele pakub juba 16. aprillil Tallinnas Kultuurikatlas (Kursi 3) üheksandat korda toimuv innovatsioonifoorum MELT pealkirjaga “Tehisaru – kas parema tuleviku looja?”, kus arutletakse tehisaru kasutamise võimaluste ja väljakutsete üle. Sisuka päeva jooksul astub lavale enam kui 20 eksperti, kes käsitlevad põhjalikult AI-revolutsiooni olulisust ettevõtetes, tehisintellekti arendamiseks vajalike rahastusallikate leidmist ning tehisaru kaasamise mõju nii tööstusettevõtetele, personalijuhtimisele kui ka loovettevõtlusele.
Kas viimane võimalus astuda AI-teekonna pardale?
MELT Innovatsioonifoorumi peaesineja on sel korral Forbesi 50 juhtiva naisfuturisti sekka valitud ettevõtja ja kolumnist ning 14 raamatu autor Elina Hiltunen. Soomes ja välisriikides hinnatud kõneleja põimib oma ettekandes “This is the final call for the AI journey – Get on board or get left behind” nii-öelda päriselu futuristliku maailmavaatega ning viib kuulajad 50 minutiks tulevikku. Tema ettekanne uurib lähemalt tehisaru, digitaliseerimise ja robootika arengut ning selgitab, kuidas tehnoloogiate arengud võivad kujundada meie tulevikku.
Tehnopoli eestvedada on innovatsioonifoorumil kaks olulist teemaplokki, millest esimene keskendub AI arendamiseks vajalike rahastusallikate leidmist ning uurib, mida peab tegema et õigel ajal nö AI-raharongi peale jõuda. Oma kogemusi ja soovitusi jagavad AIRE tehisintellekti ja robootikakeskuse juht Kirke Maar, Specialist VC kaasasutaja ja fondijuht Riivo Anton ning tehisintellekt Barbara. Paneeli moderereerib Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško.
Teise olulise teemana uuritakse Tehnopoli initsiatiivil suurettevõtete AI-revolutsiooni vajadusi ning arutletakse, et kas idufirmad on AI kasutusele võtmisel kiiremad ja julgemad või suudavad ka suurettevõtted sammu pidada ning integreerida julgelt tehisintellekti tehnoloogiaid. Nordecon AS digitaliseerimise ja innovatsiooni juht Risto Vahenurm, Estonain Cell juhatuse liige Rain Pärn ja Thermory IT juht Julia Ležeiko uurivad aruteluringis, kuidas AI teeb vanades traditsioonides ümberkorraldusi. Paneeli modereerib Tehnopoli teadmusmahuka ettevõtluse valdkonnajuht Anu Puusaag.
Loe lähemalt MELTI programmi kohta.
Tehisarust leiavad tuge igas suuruses ettevõtted
AI-tehnoloogiaid on oma töös kasutanud viiendik Eesti suurettevõtetest ja see osakaal aina kasvab. Kindlasti ei tasu aga arvata, et tehisaru on vaid suurettevõtete pärusmaa. Just nimelt väiksematel ettevõtmistel, mis on paindlikud ja kohanevad muutustega rutem, on võimalus tehisaru kasutamisest kasu lõigata ning seega enda konkurentsieelist arendada. Või kasutada tehisaru abi mõne ettevõtte kõrvaltegevuse, näiteks personalijuhtimise või turundustegevuste hõlbustamiseks.
Innovatsioonifoorumil jagavad mitmeid ettevõtjad oma kogemusi, kuidas on tehisaru kasutuselevõtt nende äri ja tegevust muutnud. Nii on laval on silmapaistva edulooga Eesti suurim rahvusvaheline lennundusettevõte Magnetic MRO. 2023. aasta lõpus pälvis ettevõtte Aasta Innovatsiooniteo preemia ning seda koostöös Eesti IT-firmaga arendatud tehisintellektil põhineva uuendusliku ostujuhtimissüsteem eest, mis on märkimisväärselt tõhustanud ettevõtte logistilisi protsesse, vähendades nii aja- kui ka materjalikulusid.
Ettekannete vahel on aga huvilistel võimalik demoalal heita pilk Eesti ettevõtjate maailmamuutvatele toodetele. Kõik osalejad on oodatud aktiivselt netoworkima, seda nii sirutuspausidel, ühise lõuna ajal ning meeleolukal afterworksil.
16. aprillil Tallinna Kultuurikatlas toimuvat MELT innovatsioonifoorumit korraldavad Tallinna linna ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol. Programmiga saab tutvuda ja pileti hinnaga 60 eurot osta lehel www.melt.ee.*
*Pilet sisaldab endas konverentsiprogrammi, võimalust tutvuda demoalal Eesti ettevõtete uuenduslike toodetega, lõunasööki ja osalemist päeva lõpetaval afterworks’il, kus mõnusas atmosfääris päevamuljeid vahetada ning kus meeleolu aitavad üleval hoida DJ Tom Lilienthal ja üllatusesineja.