Soovid kasutusele võtta tehisintellekti? Tule osale rahvusvaheliselt tunnustatud AI töötoas

Robus osales märtsikuus Tehnopoli korraldatud AI töötoas, kus tihedas konkurentsis sai oma projektide väljatöötamiseks rahastuse kaheksa ettevõtet. Pildil paremal Tehnopoli nutithenoloogiate valdkonna juht Anu Puusaag.Foto: Tehnopol

Kui sind huvitavad AI rakendused ning soovid neid enda ettevõttes sisse seada, siis osale Tehnopoli AI-töötoas, mis on loodud rahvusvahelise teadusparkide liidu IASP-i konkursil kümne parima hulka jõudnud programmi raames.

Järgmine AI töötuba ettevõtetele, kes soovivad oma protsessidesse kaasata tehisintellekti, toimub juba 7. ja 15. septembril ning osalema on oodatud kõigi valdkondade ettevõtted, kellele AI huvi pakub.

Oma ettevõtte saad kirja panna veebiaadressil ai.tehnopol.ee

Töötoa eesmärk on tuua kokku tehisintellekti ambitsiooniga ettevõtted ja lahenduste pakkujad.

Kahe päeva jooksul teevad osalejad koostööd pilootprojekti koostamisel, visandades tehnilised lahendused, valideerides kaubanduslikku väärtust ja koostades terviklikku projektiplaani. Ekspertidest mentorid juhendavad tiime igal sammul.

Kolm head põhjust, miks töötoas osaleda

  1. Kuluvaba osalemine. Sukeldu tehisintellekti valdkonda ilma rahaliste kohustusteta!
  2. Hübriidformaat. Olenemata sellest, kas oled silmast silma suhtlemise fänn või eelistad veebipõhist toimetamist – oled teretulnud!
  3. Finantseerimisvõimalus. Septembris toimuva töötoa projektidele on kokku ette nähtud 250 000 eurot.

Kes on oodatud osalema?

  • Igas suuruses ja kõigi valdkondade ettevõtted. Kui sul on väljakutse ja usud, et tehisintellekt võib olla parim lahendus, oled õiges kohas.
  • Tehnoloogiliste lahenduste pakkujad. Olenemata sellest, kas sul on alustav ettevõte, väljakujunenud ettevõte, oled teadlane, spetsialist, üliõpilane või lihtsalt keegi, kes on huvitatud tehisintellekti arendamisest, ootame sind, et panna oma võimed proovile tehisintellekti arendamises.

Töötoa esimene päev (7. september) on pühendatud ajurünnakule ja koostööle. Meeskonnad töötavad koos lahenduste pakkujate ja mentoritega, et koostada terviklik projektitaotlus. Eesmärgiks on töötada välja piisavalt tugev plaan, et saada oma tehisintellektiprojektile rahastusvõimalus.

Teisel päeval (15. september) esitlevad tiimid oma uuenduslikke ideid žüriile, mis koosneb valdkonna ekspertidest. See on hetk, mil meeskonnad saavad oma kontseptsioone esitleda, tutvustades oma tehisintellekti lahenduste võimalikku mõju ja elujõulisust.

Projektide rahastamiseks on saadaval kokku 250 000 eurot. Igal meeskonnal on võimalus saada oma projektile kuni 70 000 eurot. Selle rahastamise eesmärk on toetada ja kiirendada teedrajavate tehisintellekti lahenduste rakendamist.

Täpsema ajakava ja registreerimisvormi leiad SIIT!

Et saada aimu meie varasematest edusammudest, vaata 2022. aastal korraldatud töötube SIINSIIN ja SIIN.

Tunnustatud AI programm

Tehnopoli eelmisel aastal ellu kutsutud ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi rahastatud AI arenguprogramm pääses rahvusvahelise teadusparkide liidu IASP-i konkursil kümne parima hulka. 

Konkursile oodati kandideerima üle maailma erinevate teadusparkide huvitavaid lahendusi ja projekte, mis innustavad teadmiste jagamist ja koostööd. Nendeks võisid olla teenuseid, mis on suunatud ettevõtetele, uued ärimudelid inkubaatorites, partnerlusprojektid korporatsioonidega, kogukonna arendamise projektid, kohalike talentide arendamise programmid jne. Kõik tegevused, mis mingil moel hoogustavad ja toetavad kohalikku innovatsiooni ökosüsteemi ja mille parimat praktikat jagada teiste riikidega. 

Tehnopol esitas konkursile AI arenguprogrammi, mille peamine fookus on toetada tehisintellekti rakendamise algatusi tootmis- ja teenuseid pakkuvates ettevõtetes, sh idufirmade hulgas. Programmi osadeks on nii praktilised töötoad, kiirendiprogramm kui ka rahastus pilootprojektide elluviimiseks. 

IASP-i konkursi tulemused selguvad 16. septembril Luksemburgis. 

Konkursile esitatud AI arenguprogrammi lühikest videolugu näeb siit:

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla