Startup maailm näeb kaitsetööstuses üha suuremat potentsiaali

Kaitseminister Hanno Pevkur külastas NATO DIANA peakorteri haru ja kiirendikeskust Tehnopoli linnakus. Pildil vasakult teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuhi Indrek Orav, Hanno Pevkur, NATO DIANA Eesti kiirendi juht Kadri Tammai, kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm.Foto: Tehnopol

20. septembril külastas Kaitseministeeriumi delegatsioon koos kaitseminister Hanno Pevkuriga NATO DIANA peakorteri haru Tehnopoli linnakus ja DIANA kiirendi koostöötamiskeskust Tehnopol Startup Inkubaatoris. Delegatsioon kohtus nii NATO DIANA Eesti kiirendi juhi Kadri Tammaiga kui ka teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuhi Indrek Oravaga.

Tehnopolis toimima hakkav kiirendi toob kokku andekad ideed, teadurid ja tehnoloogiaettevõtted, et luua parimaid lahendusi kaitsevaldkonna jaoks. Juba varasemalt on kaitseminister tõdenud, et tegemist on äärmiselt olulise sammuga liitlaste kaitsetööstuse valdkonna innovatsiooni toetamises ja arendamises.

NATO DIANA kiirendi esimesse lendu kandideerimine lõppes 25. augustil ja avaldusi tuli üle alliansi kokku enam kui 1300.

Väärtuspakkumine kõnetab alustavaid kõrgtehnoloogilisi ettevõtteid

NATO DIANA Eesti kiirendi juhi Kadri Tammai sõnul näitab rekordiline kandideerijate arv seda, et startup maailm näeb kaitsetööstuses üha suuremat potentsiaali ning kiirendi väärtuspakkumine selgelt kõnetab kõrgtehnoloogilisi alustavaid ettevõtteid.

Tammai sõnas, et NATO DIANA kiirendist on isegi uuritud, kas selle kõige juures on mingi konks, sest osalus- ja IP-vaba sadadesse tuhandetesse ulatuv grantrahastus koos maailma parimate testkeskustega tundub liiga hea, et tõsi olla.

“Kinnitan, et n-ö konksu kuskil ei ole ja meie omaltpoolt teeme juba aktiivselt ettevalmistusi, et üle alianssi Eestisse saabuvaid ettevõtteid vastu võtta,” lausus Tammai.

Eesti esimeste seas

Eesti on esimese viie kiirendi seas, kes avab oma uksed pilootaastal. Kiirendit juhib Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Tartu Teaduspargi ja Startup Wise Guysiga. NATO DIANA Eestisse tuleku taga on Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Kaitseministeerium, Välisministeerium ja Tallinna linn.

DIANA kiirendiprogramm stardib detsembris. Kui palju Eesti iduettevõtteid osutub valituks, pole veel kindel, aga hoiame kõigile omalt poolt pöialt. Kindel aga on see, et Eestisse tulevad oma tehnoloogiaid arendama üle alliansi väga kõrge potentsiaaliga kahese kasutusega süvatehnoloogia ettevõtted ja oleme valmis neile pakkuma kõrgekvaliteedilist tuge oma äri arendamiseks.

NATO DIANA panustab avaliku sektori, teaduse ja äri koostöös globaalsete probleemide lahendamisse ja toetab süvatehnoloogia ettevõtteid, mille lahendused on kasutatavad nii tsiviil- kui kaitsesektoris. DIANA innovatsioonikiirendi pakub kuni 400 000€ suurust grantrahastust, ligipääsu 90+ testimiskeskustele üle alliansi, kõrgekvaliteedilist koolitusprogrammi ja mentortuge, et aidata murranguliste tehnoloogiate arendajatel jõuda laia rahvusvahelise võrgustiku kaudu maailma suurimate klientide ja investoriteni. DIANA kiirendit Eestis juhib Tehnopol Startup Inkubaator.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.