Uus üritustesari “Õhtu Geeniusega” toob startup-teemad lavale väikese vimkaga

Õhtut juhivad Andrus Purde ja Kaarel Nõmmik.Foto: Laura Nestor / Geenius Meedia

Eesti suurim tehnoloogiaportaal Geenius tuleb sel sügisel veebist välja. Uus üritustesari “Õhtu Geeniusega” toob kuulajate ette tuntud Eesti startupper’id, et lõbus-asjalikus vormis idumaailma kõige päevakajalisematele küsimustele vastuseid otsida. Esimene üritus alapealkirjaga “Startupindusega rikkaks?” leiab aset 20. septembril Erinevate Tubade Klubis.

Huumoriga vürtsitatud vestlusõhtul arutletakse legendaarse iduettevõtja Andrus Purde ja koomik Kaarel Nõmmiku juhtimisel ausalt ja filtrita näiteks selle üle, kes, kuidas ja kas üldse idusektoris rikkaks saavad, kas ja mida saab idufirma töötaja ise ära teha selleks, et oma tööandja edupirukast oma osa saada ning kuidas seda rikkust hiljem kasvatada.

Esimesel jutuõhtul jagavad Erinevate Tubade Klubi laval oma kogemusi, õppetunde ja näpunäiteid sellised külalised nagu tuntud investor ja idufirma Grünfin asutaja Triin Hertmann, riskifondi Lemonade Stand asutaja ja mitmeid idufirmasid ehitada aidanud Siim Teller, Bolti tööandjabrändingu ekspert Grete Kivi ning turundus- ja kasvuguru Ott Ilves.

Geenius Meedia tegevjuhi Martin Metsa sõnul on Geeniuses mõlgutatud mõtteid päris enda üritustesarjaga alustamiseks juba aastaid. “Idufirmad ja nende telgitagused on alati tundunud selleks kõige loogilisem valik, kuid siiani polnud me leidnud sellist formaati, mis meile endale tunduks usutav ja külalistele äge. Mul pole mingit kahtlust, et oleme nüüdseks selle leidnud.”

Õhtujuhid: nalja saab, aga uusi vaatenurki ka

Õhtujuhtide tandem Nõmmik ja Purde lubavad startup-teemadel peetud arutelusid omalt poolt vürtsitada väikese huumoripipraga, et kuulajad ürituselt õhtu lõpuks lisaks mõtteainele ka lõbusa tuju kaasa võtaksid.

Tuntud koomik ja standup-etenduste sarja “Fopaa” looja Kaarel Nõmmik tunnistas, et teda kannustasid üritust õhtujuhina vedama hea tuttava Andrus Purde varasemast tuntud startup-jutud.

“Tavaliselt ma püüan kuulata, aga diktsioon on härral “pisut” kesine. Seega ma ei saa lasta Andrusel üksipäini oma arusaamatu jutuga saalitäit rahvast mitu tundi pantvangis hoida ja üritangi teda ohjeldada, et ta enda ja oma startup-sõprade žargoonist liiga vaimustusse ei satuks ja keegi vahel ka mõne lihtrahvaliku küsimuse küsiks.”

Purde nentis, et kipub startup’idest niikuinii palju rääkima, aga tavaliselt ei kuula teda eriti keegi. “”Õhtu Geeniusega” tundus nagu hea mõte sel teemal niimoodi rääkida, et terve saalitäis inimesi on sunnitud seda kuulama. Ja õnneks ei pea ma üksi rääkima, sest laval on ka inimesed, kellel on startup’ide teemal hoopis rohkem mõistlikku öelda — siinkohal ei mõtle ma mõistagi Kaarel Nõmmikut.”

Purde on koos Nõmmikuga ka komöödia-show‘s “Fopaa!” üles astunud. “Kui ma vahel standup-üritusi korraldan, siis loodan, et inimesed saavad palju naerda, aga natukene ka uusi vaatenurki ja teadmisi. Siin ma loodaksin sama, kuigi kaalukauss on rohkem vaatenurkade ja teadmiste poole kaldu,” sõnas Purde.

“Kuna vaatame asjadele erinevate nurkade alt — Kaarel sageli vale nurga alt —, siis koostöös külalistega jõuame huvitavate lugude, senijagamata kogemuste, uute teadmiste ning võib-olla ka muhedate naermisteni,” lisas ta.

Nõmmik märkis omalt poolt, et loodab õhtu jooksul kuulda peale idujutu ka reaalseid emotsioone. “Olgu need naerupahvakud, kurbuse- ja vihapisarad või tomatite loopimine lava suunas. Ja et Andruse mõnest lausest aru saadaks. Kasvõi ühestki.”

“Õhtu Geeniusega” üritustesarja esimene vestlusõhtu teemal “Startupindusega rikkaks?” stardib 20. septembril kell 20 Erinevate Tubade Klubis. Piletid on saadaval Fientas.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.