4 müüti pilveteenuste kohta, kui neid kasutada ettevõtte füüsilise turvalahenduse osana

Pilves olevad turvalahendused on lihtsamini skaleeritavad.Foto: Shuttersock

Aastate jooksul on pilvepõhiste lahenduste populaarsus kasvanud ja paljud ettevõtted on hakanud eelistama pilve kohapealsetele süsteemidele. Pilveturbefirma Thales andmetel kasutab pilve 90% ettevõtetest üle maailma. Pilveteenused on paljudele ettevõtetele andmehalduseks hädavajalikud ja sellel on palju põhjuseid.

Selle osas aga, kuidas pilv töötab, kui seda kasutada ettevõtte füüsilise turvasüsteemi osana, on aga palju eelarvamusi. Siin on neli levinud müüti, mis takistavad ettevõtteid pilve investeerimast.

1. Pilvesüsteemid on kallimad

Füüsiline turvatehnoloogia on sageli suur investeering, olenemata sellest, kas teil on vaja turvata üks kontor või üldsegi mitmel pinnal asuv suur ettevõte. Füüsiliste turvasüsteemid võivad tähendada suuri eelkulusid, siis on pilvepõhisel tehnoloogial pikaajaline tasuvus, mida ei tohiks tähelepanuta jätta.

Ettevõtte vajadused muutuvad aja jooksul ja füüsilisi turvasüsteeme tuleb järjepidevalt hinnata, et näha, kas on vaja funktsioone lisada või eemaldada. Pilve eeliseks on see, et tarkvara on enamasti skaleeritav, mis võimaldab maksta selle eest, mida kasutate – selle asemel, et sõlmida pikaajaline leping, mis toob kaasa kõrged jooksvad kulud. See on tõhus viis oma kulude kontrolli all hoidmiseks.

Kohapealsete süsteemide haldamineon suur osa ettevõtete pikaajalistest kuludest, millele ei pruugita kohe alguses arvestada. Traditsioonilised kohapealsed turvasüsteemid võivad nõuda igasse asukohta või kontorisse spetsiaalsete töötajate palkamist. Pilvele üleminek võimaldab täielikult kaughaldust ja mobiilipõhiseid ligipääse, mis on nii töötajatele kui ka kasutajatele mugavamad. Pilv säästab aja jooksul kulusid, vähendab töökoormust ja pakub ettevõttele paremat turvalisust.

2. Pilve ei pea haldama

Pilveturbesüsteemi hooldamine ja haldamine ei ole teenusepakkuja ainuvastutus, vaid see see on jagatud vastutus. Vastutuse jagamine sõltub pilvesüsteemist ja teenusepakkujast. Oluline on valida pakkujad, kes on oma turvameetmete osas läbipaistvad, näiteks kasutavad täielikku krüptimist, järgivad küberturvalisuse parimaid tavasid ja piiravad konto lubasid.

See aga ei tähenda, et klient oleks täiesti vastutusest vaba. Klient vastutab oma rakenduste haldamise ja andmeturbe eest. Mis tähendab, et kui tahta enda pilveturbesüsteemi turvaliselt hoida, on vaja tõhusat ja teadlikku turvameeskonda.

Pilvehalduse vastutuse jagamise eeliseks on see, et vähendate oma koormust, suurendades samal ajal paindlikkust. Saate kohandada rakendusi oma vajadustega ilma täiendavate serverite haldamiseks ostmata, värskendamata või IT-töötajaid palkamata, muutes ettevõtte kasvades oma turvasüsteemi skaleerimise lihtsaks.

3. Pilv on ainult andmete hoidmiseks

Kui tavainimesed võtavad endale pilveteenuse lihtsalt andmete salvestamiseks ja nii käituvad ka mitmed ettevõtted, siis edukad ettevõtted teavad, et pilv on võimeline ja mõeldud palju enamaks. Pilv saab hõlpsasti hallata füüsilisi turvatehnoloogiaid alates sisetelefonisüsteemist ja võtmeta juurdepääsukontrollist kuni videoturbeni.

Ettevõtted saavad integreerida oma turvasüsteeme, hallata neid ühe võrgu kaudu ja kasutada automatiseerimist kiiremaks reageerimiseks pilvega. See annab ettevõtetele paindlikkuse oma turvasüsteemide hõlpsamaks suurendamiseks.

4. Pilve jaoks piisab ainult küberturvalisusest

Kuna pilv on internetis, siis piisab ainult korrektsest küberturvalisusest, et seal olevaid andmeid kaitsta? Muidugi mitte. Füüsiline turvalisus on andmetega seotud probleemide ärahoidmisel sama oluline kui küberturvalisus.

Pilves tegelevad küberturbemeetmed kaitstevad andmeid digitaalse juurdepääsu eest. Füüsiline turvalisus kaitseb aga arvuteid, servereid ja tundlikku teavet füüsilise juurdepääsu eest, mis võivad samamoodi tundlikke andmeid ohtu seada ja seda ei tohi ära unustada.

Üks näide on pilvepõhise lahenduse kasutamine hoone juurdepääsu jälgimiseks. See kaitseb ettevõtte kontorit füüsilise juurdepääsu eest ja seeläbi andmete kaotamisest, samas kui küberturvalisus kaitseb virtuaalset poolt.

Märksõnad: , ,
Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.