Uuring: 93% IT-firmadest võtab viie aasta jooksul kasutusele pilvetehnoloogia

93% IT-firmadest võtab viie aasta jooksul kasutusele pilvetehnoloogia.Foto: Shutterstock

Hornetsecurity hübriidpilve kasutuselevõtu uuringust selgub, et enamik IT-ettevõtteid (lausa 93%) võtab kasutusele pilve- ja kohapealsete lahenduste hübriidi või siirdub viie aasta jooksul täielikult pilve. Uuringus osales üle 900 IT-spetsialisti peamiselt Euroopast ja USA-st.

Pooled vastajatest (51%) teatasid, et nad on enda töö kolinud viie aasta pärast peamiselt pilve, jättes üks või kaks tööprotsessi ettevõttesse kohapeale. 28% vastajatest andis teada, et nende tööprotsessid jäävad peamiselt ettevõttesse sisse, aga viivad üks või kaks tööprotsessi siiske pilvetehnoloogia peale.

Kui 29% vastajatest ütles, et nad kasutavad hübriidpilvelahendusi hüppelauana, eesmärgiga viia enda tegevused täielikult üle pilvekeskkonda, siis 67% vastanutest näebki hübriidlahendust lõoliku lahendusena ning mingid protsessid jäävad alati kohapeale. Ülejäänud ettevõtted ütlesid, et nad ei plaani pilvetehnoloogia peale minna.

Põhjustena, miks need ettevõtted ei plaani pilvetehnoloogia peale üle minna, toodi välja andmekontrolli, turvalisust ning pilvetehnoloogiatega seotud kulusid.

Uuring tõi välja ka selle, et mida suurem on ettevõtte kogemus pilvekeskkondadega, seda suurem on ka mure seoses pilveteenusele üleminekul. Pooled kõigist vastajatest nimetasid pärandsüsteeme või tarkvara peamise põhjusena, miks teatud tööprotsessid peavad jääma ettevõttesse kohapeale, samas kui rakenduste ühilduvus oli pilverände takistuseks neljal ettevõttel kümnest. 29% vastajatest tõid välja probleemina üleminekul pilvetehnoloogiale erinevad regulatsioonid, näiteks GDPR.

Ettevõtted ütlesid põhjusteks, miks nad ei taha täielikult pilve üle kolida, kuna neil puudub tehniline oskusteave või sertifitseeritud personal selle elluviimiseks (48%), raskused ettevõttes parimate tavade rakendamisel (33%), ühenduvusprobleemid (33%) ja turvaline juurdepääs (29%).

Pikemalt saad uuringu kohta lugeda siit.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.