Tasuta ümberõppeprogramm kutsub naisi end IT-spetsialistiks koolitama

Vastu võetakse 250 osalejat.

28. märtsil toimub Tallinnas soolisele võrdõiguslikkusele suunatud värbamisüritus WomenHack.Foto: Shutterstock

Märtsis alustab Targa Töö Ühingu korraldatud naistele suunatud tasuta ümberõppeprogramm, mille lõpetajatel on võimalus tööle asuda IT-sektoris. 10 kuud kestva programmi eesmärgiks on anda naistele vajalikud teadmised ja oskused, et asuda tööle IT tugispetsialistina, andmeanalüütikuna, Pythoni arendajana, UX disainerina, IT projektijuhina, küberturvalisuse spetsialistina või digiturundajana.

Koostöös partneritega nagu Google.org, Coursera ja Inco Akadeemia kokku pandud programm “Work In Tech” loodab anda osalejatele ka parema arusaama IT-valdkonna karjäärivõimalustest, mis võimaldaks siis antud suunal juba ise edasi areneda. Programmi võetakse vastu 250 osalejat.

Nõudlus IT-spetsialistide järele on suur

Programmi eestvedajate väitel vajab vajab Eesti majandus prognooside järgi ligikaudu 2300 uut IT-spetsialisti aastas, et katta digitaliseerimisest tulenevad vajadused äriprotsessides.

“Kui on laialt levinud arusaam, et IT võrdub programmeerimisega, siis tegelikkuses ei ole see nii. IT-s on väga palju erinevaid rolle, mille seast igaüks saab leida endale sobiva. Lihtsustatult võib luua paralleeli IT ja kinnisvaraäriga, sest mõlema edukaks toimimiseks on vaja disainereid, müügiinimesi, projektijuhte, arhitekte, müüriladujaid, kvaliteedispetsialiste jne,” kirjeldab Targa Töö Ühingu tegevjuht Sirja Sulakatko.

“Nii teiste riikide kui ka Eesti kogemus näitab, et selleks, et tehnoloogiavaldkonda tööle minna, ei ole alati vaja läbida aastaid kestvat ülikooliteed. Piisab, kui inimene omandab alusteadmised IT-st ja antud rolli spetsiifikast. Huvi ja motivatsiooni korral saab edasi areneda juba töökohal,“ lisab Sulakatko.

Ka antud programmiga liitumiseks ei pea olema eelnevalt kogenud IT-ekspert, vaid piisab elementaarsest arvuti kasutamise oskusest. Programmi pealmine eesmärk on julgustada naisi ümber õppima ka siis, kui senine töökogemus on hoopis mõnest muust valdkonnast.

“Reaalelus näeme, et eelnev kogemus mõnest muust valdkonnast tuleb IT valdkonda sisenemisel pigem kasuks,” lisab Work In Tech programmijuht Marleen Rootamm. “Viimase kahe aasta jooksul oleme koolitanud üle 300 osaleja, kellest üle 85% on alustanud tööd, praktikat või edasisi õpinguid IT alal juba programmi ajal”, lisab Rootamm.

Programm annab tööks vajalikud oskused

10-kuulise programmi vältel omandatakse läbi online-õppe laiemad teadmised IT-st ja IT tugispetsialisti tööks vajalikud oskused. Peale IT tugispetsialisti kursuse läbimist võib minna otse tööle või valida spetsialiseerumise kursus andmeanalüüsist, UX disainist, projektijuhtimisest, e-turundusest, või kürberturvalisusest.

Iseseisvale õppimisele lisanduvad veebipõhised seminarid, mis keskenduvad näiteks IT karjäärivalikutele, karjääriplaneerimisele, digitaalsele kirjaoskusele, CV ja motivatsioonikirja koostamisele.

Programm lõpeb sõltuvalt osaleja soovist kas praktikaga või järgmise õppeprogrammi valimisega, kui osaleja leiab, et mõni muu valdkond kõnetab teda rohkem ja ta soovib sellega süvitsi edasi minna. “Meile on oluline, et osalejatel oleks programmi lõpuks selge arusaam IT valdkonna karjäärivõimalustest ja sellest, kuidas valdkonnas edasi liikuda,” lisab Rootamm.

Targa Töö Ühingu tegevjuht lisab, et programmiga on liitunud mitmed tööandjate esindajad, kes pakuvad programmi jooksul erinevaid loenguid, mentorlust ja praktikavõimalusi.

Programmi lõpetajad on hiljem tööle asunud näiteks IT-tugispetsialisti, IT-nooremspetsialisti, suurkliendi klienditoe spetsialisti, infoturbejuhi abi, infoturbe müügikonsultandi, teenusehalduri, süsteemiadministraatori, infrastruktuuri inseneri, süsteemianalüütiku, andmebaasi administraatori, IT tehniku, infojuhi, IT koolitaja, haridustehnoloogi, programmeerija, projektijuht ja testijana.

Tasuta ümberõppeprogrammiga saavad liituda 250 naist. Rohkem infot leiab Targa Töö Ühingu kodulehelt.

Märksõnad: , ,
Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.