Uudis

Üleskutse: anna teada, mis sinu töökohal toimub

Anna teada, kui keegi sind kiusab või ähvardab.FOTO: Shutterstock

Läbipaistvus ja avatus on olnud Eesti majandusime nurgakivid. Seeläbi saab nii ühiskond tervikuna kui ka ettevõtjad ja inimesed üksikuna teha paremaid otsuseid.

“See, et ettevõtted endapoolset olukorrakirjeldust, soove ning ettepanekuid hetkeolukorras jagavad, on väga positiivne, sest aitab valitsusel teha kaalutletud otsuseid,” kirjutas Kaimar Karu siis, kui ta veel väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrina ametis oli ning riigiabi meetmeid välja töötas.

Kuid mitte ainult. Info, mis toimub majanduses laiemalt ja ettevõtetes kitsamalt, on oluline nii riigile, töötajale, kliendile, tarnijale kui ka konkurendile.

Rohkem läbipaistvust

Eesti on olnud läbipaistvuselt maailma esirinnas. Meil on äriregister, kus saab hõlpsalt vaadata ettevõtete omanikke ja majandustulemusi. Avalikud on ka ettevõtete käibed ja maksuvõlad.

Ometi jäävad paljud juhtumid, mis keskkonda raputaks ja raviks, varju. Mugavam on rääkida rõõmusõnumist, kuid kasulikum raskustest. Täna kirjutab DigiPRO õpetliku loo, kuidas kümned Starshipi töötajad end pärast koondamist tunnevad ja kuidas nendega käituti.

Jaga sinagi oma lugu ja kirjuta meile vihje@geenius.ee . Või DigiPRO vastutavale toimetajale harry.tuul@geenius.ee.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.