Kandideeri AI kiirendisse ja saa 10 000-eurone rahasüst oma idee arendamiseks

Tehnopol Startup Inkubaatoris alustab oktoobris AI kiirendi teine lend, kuhu ootame kandideerima tehisintellektil põhinevaid tiime, et tuua turule uusi ja tugevaid tehnoloogiaettevõtteid. 

Ootame 6-kuulisse AI kiirendisse iduettevõtteid, hargettevõtete (spin-off) tiime kui ka teadlaste ja tudengite meeskondi, kelle ideed ja lahendused kasutavad tehisintellekti. Kandideerima on oodatud Eestis registreeritud või registreerimisel olevad ettevõtted. Kiirendi läbimisele aitavad kaasa nii spetsiaalne AI fookusega koolitussari kui ka valdkonna tipptegijatest mentorid ning eksperdid, kes meeskondadega iganädalaselt töötavad.  

AI kiirendi uude vooru võetakse vastu 10 tiimi ja iga tiim saab idee arendamiseks 10 000-eurose rahasüsti. Kiirendi koolitusprogramm algab oktoobri esimeses pooles. Kandideerimise tähtaeg on 30. september. 

Praegu on käimas AI kiirendi teine voor, kus arendavad oma AI lahendusi 10lines, Augmental Technologies, Edumus Education, Raiku Packaging, Drivex, Ratel Robotics, Rexplorer, Scapelyse, Thumbly ja Flowbase. Rain-Alari Külm Ratel Roboticsist sõnas, et AI kiirendi andis ettevõttele ligipääsu valdkonna tippmentoritele, rohkelt teemakohaseid koolitusi ning tuult tiibadesse. “Tulime kontseptsiooniga ja oleme tänaseks jõudnud esmase prototüübiga testimiseni,” ütles Külm. 

Täpsema ülevaate, milliseid lahendusi AI kiirendi teise vooru ettevõtted arendavad, leiab siit.

AI kiirendiprogramm aitab  

  • kogenud mentorite käe all ja koolitusprogrammi abil kasvada tugevaks AI tehnoloogiaettevõtteks;  
  • viia kokku tehisintellekti valdkonna ökosüsteemi osalised ja eksperdid;  
  • jõuda kiiremini ja vähesemate katsetustega toimiva tehisintellekti põhise idee piloteerimiseni;  
  • jõuda kontaktideni, kes aitavad kaasata lisakapitali.  

Tulemas on koolitused: „Ärimudel ja tugeva meeskonna ehitamine“, „AI tehnoloogiatel põhinev tootearendus ja prototüüpide loomine (build-measure-learn)“, „Intellektuaalne omand – selle kaitsmine ja kokkulepped teiste osapooltega“, „Kliendijuhtumite valideerimine, piloteerimine ja turule sisenemise strateegia“ ja „Investorvalmiduse saavutamine ja rahastusvõimaluste leidmine“.  

Kiirendis osalemine on tasuta ja osalusoptsiooni ei võeta. Eelduseks on eskaleeritav tehisintellektil põhinev äriidee, olemasolev prototüüp või võimekus see luua kiirendi ajal ning pühendunud meeskond. Kõik osalevad tiimid saavad kasutada füüsilist koostöökeskust teadus- ja ärilinnakus Tehnopol.  

AI kiirendi toimub AI arenguprogrammi raames, mille elluviimist toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. 

Lisainfo ja kandideerimine: www.startupincubator.ee

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.