Koroonaviiruse leviku ajal on hakanud eriti kiiresti kasvama üks pilveteenus, mis on juba aastaid olemas olnud, kuid pole massidesse veel jõudnud. See on DaaS ehk Desktop-as-a-Service – kasutaja arvuti töölaud on viidud pilve. Kasutaja enda käsutuses on vaid ekraan, hiir ja klaviatuur, millega ta juhib pilveserveris asuvat virtuaalset arvutit. Ekraanil näib kõik sama, nagu oleks ta oma kontoriarvutis.
DaaS ehk töölaud kui teenus on ettevõtete jaoks nüüd, kaugtöö leviku ajal eriti hinda läinud just sellepärast, et pole muret kodust töötavate kasutajate isiklike seadmete või vaateväljast kadunud tööarvutitega – kas need on ikka turvalised, saavad kõik vajalikud uuendused tehtud, kas andmed ikka on varundatud jne. Isegi internetikiirus võib kodudes olla väga erinev, kui vaja näiteks suurte failidega tööd teha.
DaaS tekitab piisava võimsusega pilveteenuse serveris, millel on tavaliselt ka väga kiire internetiühendus, vajaliku töökeskkonna, virtuaalmasinasse saab paigaldada Windowsi operatsioonisüsteemi, mida ettevõte võib igal ajal uuendada ja lisada vajalikke töökoha äppe, et kontoriinimesed oma asju saaksid kodust teha. Pilveteenuses on tagatud piisav protsessorivõimsus, et kõik programmid jookseksid muretult ja muidugi ka salvestuskeskkond, kus saab hoida kõiki vajalikke faile.