Tartus otsitakse noort “kübersuperstaari”

Cyber Battle of Estonia finaal toimub Tartus.Foto: Cyber Battle of Estonia

Sel nädalavahetusel toimub Tartus Cyber Battle of Estonia 2022 finaalvõistlus, kus otsitakse korraldajate sõnul “kübersuperstaare”. Võistlustulle astuvad nii Eesti kui välismaa parimad noored kübertargad.

Tartu Ülikooli spordihoones toimuvas finaalis võtavad kohapeal mõõtu kolme- kuni viieliikmelised võistkonnad (ühtekokku kuni 100 noort), kelle seast selgitatakse välja parim. Lisaks on finaalis kaasa löömas võistlejaid ka välisriikidest, seda nii kohapeal kui virtuaalselt. Et “kübersuperstaariks saada”, tuleb võistlejatel lahendada võimalikult hästi erinevaid küberülesandeid.

Laupäevases finaalis lööb noorte kõrval erinevate küberülesannete lahendamises kaasa ka VIP-võistkond, kuhu kuuluvad igapäevaselt tehnoloogiasektoris töötavad professionaalid, nende hulgas Telia ärikliendiüksuse juht Holger Haljand ja SK IT Solutionsi tegevjuht Kalev Pihl.

“On hea meel tõdeda, et selle noorte kübervõistluse korraldamise käigus on käivitunud midagi Tiigrihüppe-laadset, kus avalik ja erasektor järgmise põlvkonna arengus seljad kokku panevad. Need samad noored aitavad meil targa tulevikuühiskonna üles ehitada, mille hüvesid kodanikena turvaliselt nautida saame,” lisas Cyber Battle of Estonia peakorraldaja Marki Tihhonova-Kreek.

Cyber Battle of Estonia on kolmandat aastat järjest toimuv küberürituste seeria, mis on suunatud 15–24-aastastele noortele. Võistluse eesmärk on tutvustada, kuidas kübermaailmas töötamine käib ning milliseid oskuseid ja teadmisi selleks vaja on. Ürituste seeria koosneb kolmest osast: küberturbe kursustest, maakondlikest eelvoorudest ja lõppvõistlusest.

Küberlahingu finaalvõistluse otseülekannet näeb Telia TV Inspira kanalis laupäeval, 29. oktoobril algusega kell 10:00. Saadet juhib Karl-Erik Taukar.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.