Kuula: 14.07 Kriitiline intsident: IKT tööandjate maineuuring ehk kui popp on riigi IT-s töötada

SMITi töötajakogemuse disainer Terje Pari ja Kantar Emori uuringuekspert Mari-Ann Ploom.Foto: Ronald Liive/Geenius Meedia

Tänases saates avab uuringufirma Kantar Emori uuringuekspert Mari-Ann Ploom IKT tööandjate maineuuringu tulemusi ning räägib lähemalt kas riigi IT-s töötamine on popp või mitte.

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) töötajakogemuse disainer Terje Pari räägib omakorda, mida SMIT teeb selle nimel, et töötajad tunneksid end hästi ja tahaksid riigi IT-majas töötamist jätkata.

Tegu oli neljanda korraga, mil Emor säärase uuringu on viinud läbi. Kuna uuringut tehakse iga kahe aasta tagant hakkab sealt juba mõningane muster välja joonistuma. 

Kuigi uuringu esiotsast leiab suured IT-ettevõtted nagu näiteks Microsofti ja Telia ning hulgaliselt idufirmasid ei jää riiklikud IT-majad neist kaugele. Värskeima uuringu kohaselt on neist kõige atraktiivsem riigi infosüsteemi amet, kuid tal kohe kuklas hingab SMIT. 

Pari tõi saates välja, et üks asi, millega SMIT üritab töötajatele meelehead pakkuda on see, et töötaja saab nelja kontori seast ise valida endale meelepärase linna, kust ta soovib tööd teha. 

See tähendab, et SMITis töötamiseks ei pea ilmtingimata Tallinnas elama vaid saab tööd teha ka Jõhvi, Pärnu ja Tartu kontoritest. 

Saatejuht on Ronald Liive.

Kuula saadet Apple Podcastist,Spotifyst või telli RSS.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.