Kuula: 21.07 Kriitiline intsident: Agiilsus riigi IT-s, puhas sõnakõlks või reaalsus?

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) agile coach Nadežda Furs, registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) direktor Rivo Reitmann.Foto: Ronald Liive/Geenius Meedia

Kõik vähegi IT-ga seotud inimesed on korduvalt kuulnud väljendit agiilsus. Registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) direktor Rivo Reitmann ning tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) agile coach Nadežda Furs räägivad saates lahti, kas ja kuidas saab riigi IT-s üldse agiilsust olla. 

Lihtsustatult öelduna tagab agiilne arendusmetoodika ja agiilsus organisatsioonis selle, et riigi IT majad kasutaksid maksumaksjate raha mõistlikult. Arendatavad süsteemid saavad kiiremini valmis ning potentsiaalsete takistuste ületamiseks ollakse valmis neile koheselt reageerima, mitte ei jääda järjekordsesse hankesse kinni. 

Reitmann tõi välja, et RIKi arendatavatest süsteemidest on agiilset lähenemist seni kõige rohkem praktiseeritud vanglate infosüsteemi ja kinnistusraamatu puhul, kuid järk-järguliselt liigub terve asutus agiilsele lähenemisele üle. 

Näiteks kinnistusraamatu kasutajatele võib see tähendada seda, et iganädalaselt võib mõni uus funktsioon lisanduda. Agiilsuse suurimaid kasutegureid ongi see, et kui süsteemi uuenduse puhul on mõni komponent saanud valmis ei hoia seda kümne küünega endale vaid tehakse esimesel võimalusel kõigile kättesaadavaks. 

Kui erasektoris on agile coachid tavapärane praktika, siis Nadežda Furs on üks esimesi riigi IT-majades töötavatest coachidest. Kokku on riigi IT-majade peale neid mõni üksik. Furs rääkis saates oma ametikohast ning tööst lähemalt. 

Saatejuht on Ronald Liive.

Kuula saadet Apple Podcastist,Spotifyst või telli RSS.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.