Uudis

Aruanne DigiPRO lugejale: kus me oleme ja kuhu me tahame jõuda?

Kui me pool aastat tagasi DigiPRO avasime, siis meil polnud päris täpselt aimu, kui kiiresti ja kui kaugele me sellega jõuame. Täna aga on kindel — DigiPRO portaal on Geeniuses selleks, et jääda. Tellija- ja lugejanumbrid räägivad iseenda eest.

Nendest numbritest räägin detailsemalt allpool, sest enne veel on mul DigiPRO tellijatele kaks väga head ja kasulikku uudist. Tänasest avasime Geeniuse ambitsioonika nimega investeerimisportaali Rikas Geenius, millele on DigiPRO tellijatel piiramatu ligipääs, nagu kogu Geeniuse tasulisele sisule. Rikast Geeniust hakkab tegema oma ala tõeline proff Indrek Mäe, kes varem kirjutas Äripäevas.

Eelmisel nädalal alustas DigiPRO reporterina Linda-Liis Laikoja. See tähendab et vastutaval toimetajal Harry Tuulel on nüüd rohkem ressurssi, mis omakorda tähendab rohkem head sisu ja seda on ka juba näha.

Kus me oleme?

DigiPRO-l on praegu 453 tellijat, kellest veidi üle poole maksavad täishinda, ülejäänud on veel proovitellimuse perioodis, lisaks on mitmel toredal Eesti IT-ettevõttel tehtud hulgitellimus, mis lubab DigiPROd lugeda kogu tiimil. Kui soovid ka enda tiimile tellimust hea hinnaga, siis kirjuta telli@geenius.ee.

Meil ei olnud tegelikult aimu, kas lugejad ja Eesti IT-ringkond võtavad meid omaks ja sellega olid seotud omad hirmud. Aga täna juba tundub, et DigiPRO on midagi sellist, mis peaks olema tellitud igasse Eesti IT-ettevõttesse. Ka omavahelistes jutuajamistes on tellijad seda kinnitanud.

Tellijate arv on iga kuu stabiilselt kasvanud 40–70 aktiivse tellija võrra ja tellimuse tühistajate hulk on olnud rõõmustavalt madal, mis näitab, et DigiPRO tellijad on ühelt poolt lojaalsed, aga teiselt poolt rahul sellega, mida me neile pakume. Kuid et me ei taha loorberitele puhkama jääda, siis just selle pärast tegimegi need kaks alguses nimetatud sammu — et te meiega veelgi rohkem rahul oleksite.

Kui tavalise Geeniuse tellimusi on prooviperioodi jooksul tühistatud 20%, siis DigiPRO puhul on see alla 10%. Kokku on Geeniusel praegu 1627 tellijat.

Google Analyticsi järgi külastab DigiPRO lehekülge igakuiselt
40 000 kuni 50 000 unikaalset lugejat, kogu Geeniuse veebi on viimastel kuudel külastanud stabiilselt 550 000 unikaalset külastajat.

Kuhu me tahame jõuda?

Me oleme algusest peale võtnud sihi, et DigiPRO sisu oleks unikaalne — selline, mida kuskilt mujalt lugeda ei saa. Lihtsalt pressiteadete edastamine pole kunagi meie eesmärk olnud — nende sisu jõuab niikuinii kõikjale ja see ei anna põhjust meie lugejaks tulla. Oluline on sellised teated konteksti panna, näidata laiemat pilti ning teha võimalikult palju reporteritööd. Ainult nii saame lugejateni tuua originaalseid lugusid ja mõtteid.

Paratamatult tähendas see esimese poolaasta jooksul natukene väiksemat sisuhulka. Ent nüüd, mil DigiPROga on liitunud uus reporter, on hakanud see suurenema — meie originaalsisu maht on oluliselt kasvanud.

Kõigil Eesti IT-ettevõtjatel on praegu kaks suurt muret, ja just neid me tahame hakata kajastama. Kuidas leida uusi töötajaid ja kuidas olemasolevaid enda juures hoida? Neil teemadel on tulemas pikad ja põhjalikud lugude sarjad ning persoonilood.

Otsime DigiPRO veergudele kirjutama ka oma ala tippe, kes kommentaaride ja arvamuslugudega avaks sektori telgitaguseid, püstitaks uusi eesmärke või pakuks probleemidele lahendusi. Soovime, et DigiPROst saaks ka sektori arvamusplats.

Minu enda lemmikrubriigiks on DigiPROs alati olnud “Kuhu nad kadusid?”. Eestis räägitakse liiga vähe ebaõnnestumistest, eriti veel ITs ebaõnnestumisest — see kõlab nagu häbiasi. Aga nii see ei peaks olema, sest see on miski, millest meil kõigil on midagi õppida. Kui keegi on mingi ettevõtmisega kõrbenud, siis teised võiksid sellest midagi kõrva taha panna, et nendega nõnda ei juhtuks.

Suure tõenäosusega jõuab DigiPRO aasta lõpuks 500 aktiivse tellijani ning poole aasta pärast võiks teid olla juba neljakohalise arvu jagu. Sel juhul on meil ka rohkem võimalusi toimetust veelgi kasvatada.

Mina tänan kõiki DigiPRO lugejaid ja luban omalt poolt, et me muutume iga päevaga aina paremaks.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.